ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи с 5:3 Литекс в първата си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра в базата на БФС в Бояна, тъй като терените в Панчарево са замръзнали.

Двубоят е единствен за "червените" на българска земя преди заминаването на лагера в Турция в неделя. Новото попълнение Улаус Скаршем не взе участие, а изгледа отстрани проверката.

20-годишният Марк-Емилио Папазов откри резултата още във втората минута, разписвайки се с глава - 1:0.

Литекс бързо изравни. В шестата минута след изпълнение на корнер от Илиян Капитанов на първа греда Иван Иванов засече и изпрати топката във вратата на Димитър Евтимов - 1:1.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 18-ата минута Иван Турицов проби отдясно, подаде на Марк-Емилио Папазов, който стреля, но Алекс Божев успя да се намеси. След последвалия корнер Християн Петров шутира, изпращайки топката на сантиметри покрай вратата на Литекс, пазена от юношата на ЦСКА.

В 21-ата минута съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа за "червените" за нарушение срещу Дюкенс Назон. Матиас Фаетон се разписа от бялата точка - 2:1.

Секунди след това ЦСКА дръпна с 3:1. Назон преодоля трима от Литекс и от дъгата на наказателното поле вкара във вратата на Божев.

В 29-ата минута Георги Стайков намали за гостите от Ловеч след неубедителни действия на защитата на "червените". До почивката пропуски за ЦСКА направиха Амос Юга и Марк-Емилио Папазов.

През второто полувреме треньорът на "армейците" Нестор Ел Маестро направи много промени в състава си. От титулярния състав на терена останаха само Марк-Емилио Папазов, Станислав Шопов и Сейни Сенянг. Влезлият като резерва Илиан Антонов покачи на 4:2, след като в наказателното поле засече прострелно центриране на Сенянг.

В 71-ата минута Литекс вкара трети гол. Кингсли Бучи изпревари Емануел Шакич за топката и се разписа във вратата на Марин Орлинов - 4:3.

До края "армейците" вкараха и пето попадение. Норвежкият халф Джонатан Линдсет се разписа в 90-ата минута след асистенция на Илиан Антонов.

ЦСКА - ЛИТЕКС 5:3
1:0 Марк-Емилио Папазов (2), 1:1 Иван Иванов (6), 2:1 Матиас Фаетон (22-дузпа), 3:1 Дюкенс Назон (23), 3:2 Георги Стайков (29), 4:2 Илиан Антонов (56), 4:3 Кингсли Бучи (71), 5:3 Джонатан Линдсет (90)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (30-1. Густаво Бусато, 60-12. Марин Орлинов), 19. Иван Турицов (46-15. Тибо Вион), 22.Енес Махмутович (46-4. Мено Кох), 6. Християн Петров (46-13. Браян Кордоба), 3. Сейни Сенянг, 21. Амос Юга (46-10. Джонатан Линдсет), 16. Георги Чорбаджийски (46-17. Емануел Шакич), 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон (46-23. Илиан Антонов), 24 Марк-Емилио Папазов (68-Петко Панайотов), 9.Дюкенс Назон (46-14. Тобиас Хайнц)

ЛИТЕКС: 1. Алекс Божев (60-Симеон Симеонов), 3. Александър Ангелов, 15. Иван Пенев (46-19. Кингсли Бучи), 5. Михаил Минков, 14. Галин Ташев (46-17. Георги Недков), 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев (46-Павел Жабов), 11. Сулеман Абдулганию, 21. Илиян Капитанов

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024