ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Тончо Токмакчиев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в дербито на Пловдив от първия кръг на Efbet Лига. Двубоят се игра на "Лаута" при необичайна гледка - без фенове на гостите, което се случва за първи път в историята. Както е известно, двата клуба подписаха споразумение по-рано през седмицата и се разбраха мачовете им този сезон да се играят само пред публиката на домакините. Същата ще бъде ситуацията и когато "канарчетата" ще приемат "черно-белите" на стадион "Христо Ботев".

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Хърватинът Мартин Секулич даде преднина на Ботев с гол от дузпа в 14-ата минута, а в 77-ата Пиер Зебли спаси Локо от поражение, реализирайки страхотно попадение с мощен изстрел.

Двата тима показаха добър футбол, въпреки доста горещото време. Заради жегата се наложи прекъсване на играта за разхлаждане с вода.

Въпреки много положение и пред двете врати, победител не беше излъчен. Така във второ поредно пловдивско дерби Локомотив и Ботев правят равенство. На 19 март срещата им завърши отново 1:1 (в Коматево).

Мачът на "Лаута" започна с домакински натиск. "Черно-белите" се настаниха в полето на гостите в началните минути. В четвъртата "смърфовете" създадоха и първото си по-опасно положение. Мартин Паскалев засече с глава центриране отляво, но над вратата. При първата си по-сериозна атака Ботев получи дузпа. В 11-ата минута Амаду Думбуя получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Секулич изпревари излезлия неразчетено Динко Хоркаш, а вратарят уцели нападателя с юмрук в главата. Съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Хърватският таран получи медицинска помощ, а след това сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Секулич стреля в долния ляв ъгъл и вкара за 0:1.

В 16-ата минута дербито беше прекъснато, след като феновете на Локомотив започнаха да хвърлят бутилки по съперниковите играчи.

В 20-ата Ботев можеше да удвои, но Красиан Колев удари греда. Осем минути по-късно домакините създадоха отлична възможност за гол. Джовани се справи с Николай Минков отляво, навлезе в наказателното поле и подаде на Христо Иванов фронтално срещу вратата. Халфът обаче нанесе слаб удар и не затрудни Ханкич.

В 35-ата минута Ханкич с блестяща намеса запази вратата си суха. "Смърфовете" отново организираха опасна атака отдясно. Бабакар Дион намери Димитър Илиев, който в купа от играчи успя да види Пиер Зебли на границата на наказателното поле. Котдивоарецът отправи силен удар, но вратарят на гостите успя да избие. Две минути по-късно отново Ханкич трябваше да се намесва. Ангел Лясков шутира от около 15-17 метра, а Мартин Паскалев отклони топката с пета, което затрудни австрийския страж, но все пак успя да се справи. След това нова порция бутилки полетяха към Ханкич и компания от страна на домакинските фенове.

В 41-ата минута вратарят на гостите отрази удар от далечна дистанция на Дион.

На полувремето Александър Томаш замени Бабакар Дион с Георги Минчев. Втората част също започна с по-напористи действия от домакините, но пред Ботев се откри първият шанс за гол след подновяването на играта. Янис Карабельов отне топката от Мартин Паскалев пред наказателното поле и остана сам срещу Динко Хоркаш, но не успя да преодолее вратаря. Малко след това Красиан Колев се озова на отлична позиция за удар и насочи топката от около 15 метра в долния ляв ъгъл, но вратарят на "смърфовете" се справи.

В 61-ата минута резервата Алфа Конте получи от Христо Иванов в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта. Три минути по-късно Лясков се включи в атаката на "черно-белите". Левият защитник опита удар от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. В ответната атака Реда Рабей напредна с топката и шутира от около 20 метра, но не затрудни Хоркаш.

В 67-ата минута Христо Иванов получи пред наказателното поле и опита нестандартен удар, който не се получи. Десет минути по-късно Локомотив изравни. Алфа Конте опита пробив отдясно, който не се получи и подаде към Пиер Зебли пред наказателното поле. Халфът пое топката и с много силен удар прати снаряд към вратата на Ханкич, който дори не видя топката, която се озова във вратата му

В четвъртата минута на добавеното време Ботев имаше страхотна възможност да стигне до победен гол. "Канарчетата" организираха отлична контраатака, при която Уме Емануел напредна с топката, справи се с двама защитници и от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЛОКОМОТИВ (Пд) - БОТЕВ (Пд) 1:1
0:1 Мартин Секулич (14-дузпа), 1:1 Пиер Зебли (77)

По-важното от дербито по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Мартин Паскалев засече с глава центриране отляво, топката прелетя над вратата на Ботев.
11  ДУЗПА за Ботев! Aмаду Думбуя центрира в наказателното поле на домакините, където Мартин Секулич изпревари излезлия неразчетено Динко Хоркаш, а вратарят уцели нападателя с юмрук в главата. Съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка.
13 - Хърватският таран получи медицинска помощ, след което взе топката и пожела да изпълни наказателния удар.
16 - Играта е временно спряна, след като феновете на Локомотив започнаха да хвърлят бутилки по Ханкич.
14  ГОООЛ! 1:0 за Ботев след точно изпълнение на дузпа от Мартин Секулич, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на Динко Хоркаш.
20
 ГРЕДА! Красиан Колев напредна отляво и пусна извеждащо подаване към Секулич в наказателното поле. Хърватският нападател се озова очи в очи с Хоркаш, ударът му беше избит от вратаря, но топката се озова в Колев, който стреля от дистанция, но право в дясната греда на вратата на домакините.
28   Шанс за Локомотив. Джовани преодоля Николай Минков отляво, навлезе в наказателното поле и пусна към Христо Иванов, който стреля фронтално срещу вратата, но слабо и не затрудни Ханкич.
35  Ханкич с отлична намеса. Домакините организираха опасна атака отдясно, Бабакар Дион пусна на Димитър Илиев, който в купа от играчи успя да продължи към Пиер Зебли, котдивоарецът отправи силен удар, стражът на Ботев спаси.
37  Нова решителна намеса на Ханкич. Ангел Лясков шутира, Мартин Паскалев отклони топката с пета, стражът на "канарчетата" бе затруднен, но все пак се справи, след което отново полетяха бутилки към него.
41 - Ханкич спаси удар на Бабакар Дион.
45 - Добавеното време е 6 минути.
45+6 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Александър Томаш сменя Дион с Георги Минчев.
52 - Янис Карабельов отне топката от Мартин Паскалев пред наказателното поле и остана сам срещу Динко Хоркаш, но не успя да го преодолее.
54 - Красиан Колев се озова на отлична позиция за удар и насочи топката от около 15 метра към долния ляв ъгъл, вратарят на "смърфовете" се справи.
65 - Удар на Реда Рабей, Хоркаш не бе затруднен.
77   ГОООЛ! Локомотив изравни - 1:1. Алфа Конте подаде към Пиер Зебли пред наказателното поле, той пое топката и с много силен изстрел прониза Ханкич.
90+6 - Край на дербито - 1:1.

ЛOКОМОТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш, 13.Матеус Да Силва, 91.Хорхе Сегура, 4.Мартин Паскалев, 44.Ангел Лясков, 15.Пиер Зебли , 6.Христо Иванов (90+1  11.Петър Андреев), 7.Бабакар Дион (46  9.Георги Минчев), 10.Джовани, 21.Евандро (60  17.Aлфа Конте), 14.Димитър Илиев (к)
Резерви: 81.Кристиан Томов, 17.Алфа Конте, 33.Георги Каракашев, 12.Ефе Али, 3.Калоян Костов, 9.Георги Минчев, 19.Кристиан Мендоса, 11.Петър Андреев
Треньор: Александър Томаш

БОТЕВ (Пд): 1.Хадайет Ханкич, 17.Николай Минков, 44.Роберто Пунчец, 25.Станислав Работов (к) (78  24.Джаспър Ван Хертъм ), 16.Самюел Акере, 28.Янис Карабельов, 15.Джеймс Ето`о, 26.Амаду Думбуя (76  21.Точукву Ннади), 22.Реда Рабей (71  31.Уме Емануел), 10.Красиан Колев, 9.Мартин Секулич
Резерви: 92.Даниел Кайзер, 18.Димитър Папазов, 20.Антонио Перера, 21.Точукву Ннади, 24.Джаспър Ван Хертъм, 30.Лъчезар Балтанов, 31.Уме Емануел, 4.Елвис Ману, 14.Фаустас Степонавичюс
Треньор: Станислав Генчев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР