ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача в Стара Загора певицата Бони и актьорът Дарин Ангелов в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Берое надви с 2:0 Арда в интригуващ мач от 17-ия кръг на Еfbet Лига. В 47-ата минута дебютиралият днес за старозагорци нов нападател Вини Трибуле откри резултата, а в 68-ата точен във вратата на гостите от Кърджали беше и Абубакар Тунгара.

Победата е историческа първа за Берое над Арда в елита. "Зелените" от Стара Загора също така записаха дебютен успех под ръководството на Николай Киров, който е бивш наставник на тима от Кърджали.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Берое беше в серия от шест поредни мача в първенството без победа, но тази вечер футболистите на Белия най-после зарадваха привържениците си.

Първото полувреме беше скучно, до чисти голови ситуации не се стигна, а всичко интересно се случи през втората част. Привлеченият преди дни 23-годишен бивш играч на Нанси Вини Трибуле започна титуляр и се отблагодари на Киров с гол за гласуваното доверие. В 47-ата минута Божидар Пенчев отне топката и я чукна към камерунеца, който напредна през центъра и с мощен изстрел я изпрати в долния ляв ъгъл на Анатолий Господинов - 1:0.

В 61-ата минута Светослав Ковачев стреля, а Иван Караджов улови. Секунди след това Ковачев с техничен изстрел прати топката във вратата на Берое, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 67-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Умар Сако срещу влезлия малко преди това на смяна Стив Траоре. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който бе спрян от Господинов, но при добавката отбеляза за 2:0. До края не падна нов гол и Берое спечели, събирайки 16 точки, което изкачи "зелените" на 11-ото място във временното класиране. Арда е девети с 23 точки.

Вини Трибуле дебютира с гол за Берое:

БЕРОЕ - АРДА 2:0
1:0 Вини Трибуле (47), 2:0 Абубакар Тунгара (68)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на срещата.
26  Първи точен удар в мача. Тонислав Йорданов стреля, Иван Караджов успя да избие в ъглов удар.
32  Абубакар Тунгара засече от воле центриране от корнер, но право в краката на Анатолий Господинов, който спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОЛ! 1:0 за Берое след попадение на Вини Трибуле, който успя да се разпише при дебюта си за тима от Стара Загора. 23-годишният бивш играч на Нанси напредна през центъра и с мощен изстрел изпрати топката в долния ляв ъгъл на Анатолий Господинов.
62  Светослав Ковачев се разписа, но беше маркирана засада и попадението не е зачетено.
67  ДУЗПА! Фаул срещу Стив Траоре в наказателното поле на Арда води до 11-метров наказателен удар за Берое.
68  ГОЛ! Абубакар Тунгара първо пропусна дузпата, след като Господинов изби топката, но последва точна добавка за 2:0.
83 - Удар на Тонислав Йорданов, Караджов се справи.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи Арда с 2:0.

БЕРОЕ:
1.Иван Караджов, 3.Димитър Пиргов , 5.Томас Фонтен, 6.Рука, 8.Серкан Юсеин (85  15.Георги Динков), 16.Симеон Мечев (к) , 14.Стилиян Николов, 17.Спас Георгиев, 77.Божидар Пенчев (65  11.Стив Траоре) , 10.Абубакар Тунгара , 21.Вини Трибуле  (89  9.Луизиньо)
Резерви: 23.Иван Гошев, 2.Димитър Стоянов, 4.Валентино Пулиезе, 9.Луизиньо, 11.Стив Траоре, 15.Георги Динков, 18.Митко Митков
Треньор: Николай Киров

AРДА:
 1.Анатолий Господинов, 3.Умар Сако, 24.Алекс Петков, 8.Милен Желев (к) , 20.Деян Лозев (46  2.Джунейт Али), 33.Иван Тилев, 70.Христо Иванов (58  17.Иван Коконов), 77.Илия Юруков (74  18.Ласана Н'Диайе), 80.Лъчезар Котев, 10. Светослав Ковачев, 9.Тонислав Йорданов
Резерви: 36.Васил Симеонов, 2.Джунейт Али, 4.Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов, 11.Александър Георгиев, 17.Иван Коконов, 18.Ласана Н'Диайе
Треньор: Александър Тунчев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР