"Левски" победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) при гостуването си на "Лаута" в срещата от 27-ия кръг на "А" група. Така "сините" отново изостават с 5 точки от лидера и почти сигурен шампион за втора поредна година Литекс. Заради загубата днес пък "смърфовете" почти се сбогуваха с шансовете си за класиране в Лига Европа.

Сблъсъкът между Локо (Пд) и "Левски" се игра при невероятна атмосфера на "Лаута" пред близо 12 000 зрители. Феновете със сигурност са останали доволни от шоуто, което им предоставиха главните действащи лица на терена. В дербито имаше всичко - 5 гола, дузпи, червени картони...

Главните действащи лица в мача бяха звездите на двата отбора - Базил Де Карвальо и Гара Дембеле. Първият даде преднина на Локо (Пд) в 20-ата минута, след което се изгаври с "Левски". Базил бе изведен сам срещу Пламен Илиев и с мощен удар прати топката в мрежата му за 1:0. Де Карвальо полудя от кеф, затича се към тъчлинията, взе от резервната скамейка свой екип на "Левски" с №19 и демонстративно го развя, дразнейки съперника. Както е известно, през зимата Базил бе представен на "Герена" като ново попълнение, след което "сините" се отказаха от него. С действията си днес Де Карвальо искаше да покаже на Георги Иванов-Гонзо и на Тодор Батков, че са сгрешили като са го отпратили.

Почивката дойде при резултат 1:0 за "смърфовете". "Сините" обаче започнаха вихрено второто полувреме. В 47-ата минута Дарко Тасевски изравни - 1:1.

Десет минути след това "Левски" остана с човек по-малко. Иво Иванов получи втори жълт картон за нарушение срещу Христо Златински край тъчлинията и съдията Ивайло Стоянов го изгони. Това наложи размествания в състава на "сините" и Владимир Гаджев бе върнат в отбрата, заигравайки като централен защитник до Йордан Милиев.

В 77-ата и "смърфовете" останаха с 10 човека. Защитникът Мартин Кавдански повали Христо Йовов в наказателното поле, за което получи директен червен картон. Гара Дембеле пък вкара отсъдената дузпа и така "Левски" поведе - 1:2.

Пет минути след това головата машина на "сините" разплака бившия си тим за втори път. Дембеле реализира страхотен гол, изпращайки същински снаряд към Лучини от 30-ина метра. Вратарят на Локо (Пд) бе безпомощен, а топката влетя под горната греда - 1:3.

В продължението на срещата Здравко Лазаров оформи крайното 2:3 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Йордан Милиев. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - "ЛЕВСКИ" 2:3
1:0 Базил Де Карвальо (20), 1:1 Дарко Тасевски (47), 1:2 Гара Дембеле (79-дузпа), 1:3 Гара Дембеле (84), 2:3 Здравко Лазаров (90+4-дузпа)
loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 5.Юнес Бенжалюн, 44.Любомир Витанов, 55.Мартин Кавдански, 2.Джереми Родригес, 80.Габор Ерош, 24.Самир Бенжалюн, 16.Христо Златински, 10.Сержиньо, 77.Здравко Лазаров, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 28.Тодор Тодоров, 6.Пламен Крачунов, 4.Ненад Лукич, 3.Валери Георгиев, 7.Йордан Тодоров, 9.Дани Кики, 11.Рангел Абушев
Треньор: Саша Николич
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 3.Сержиньо Грийн, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 11.Марко Видович, 45.Владимир Гаджев, 16.Мариян Огнянов, 6.Жанвион-Юлу Матондо (54-17.Даниел Младенов), 10.Христо Йовов, 22.Дарко Тасевски (60-8.Даниел Димов), 9.Гара Дембеле
Резерви: 85.Кирил Акалски, 21.Христо Стамболийски, 8.Даниел Димов, 7.Александър Александров, 28.Александър Киров, 17.Даниел Младенов, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров