Младежките ни национали загубиха с 0:1 от Спортист (Своге) в контролен мач, игран в комплекс "Царско село". Победното попадение за "шоколадите" реализира Николай Цветков, известен с прякора си Демона.

Той се разписа в 60-ата минута, като това се случи пред погледа на националния селекционер Станимир Стоилов, който изгледа на живо проверката. В началото на мача сред зрителите се появи и Димитър Бербатов. "Червеният дявол" обаче си тръгна още в 20-ата минута и така не успя да види как Демона наказва България.

Участие в контролата не взе Спас Делев, който е контузен и отпадна от сметките на Иван Колев за гостуването на Израел. Евроквалификацията в Тел Авив е в сряда като това ще бъде последната среща за селекционера начело на младежката ни национална гарнитура, след което той ще бъде заменен от друг български специалист. /БЛИЦ