Юношите на ЦСКА (родени през 1998 година) спечелиха турнира на SKF в Сопот и през лятото ще представят България на "Готия къп" в Гьотеборг, най-голямата футболна надпревара за деца и юноши в света. В това състезание участие взеха едни от най-добрите отбори в страната – “Левски”, Литекс, “Ботев” (Пловдив), Черноморец (Бургас), Чавдар (Етрополе), УФК „Васил Левски” и домакинът Металик 1938.

На финала ЦСКА спечелиха с дузпи срещу Чавдар (Етрополе) с 3:1, след като в редовното време резултатът бе 0:0. За ЦСКА от 11-те метра не сбъркаха Драгомир Тошев, Илия Джамов и Павел Головодов. Вратарят на “червените” Слави Петров хвана ударите на Миролюб Георгиев и Генади Желев, а Лъчезар Захариев от Чавдар прати топката над гредата. Точен за етрополци бе единствено Мартин Симеонов.

Армейците стигнаха крайния успех в състезанието, след като заеха първото място в своята група „А”. На 26.04. (четвъртък) “червените” победиха Металик 1938 (Сопот) с 4:0. Йоан Маринов реализира две попадения, Павел Головодов и Милен Александров добавиха още два гола. На следващия ден – 27.04. (петък) Литекс и ЦСКА не успяха да си отбележат гол и завършиха при нулево равенство. В последния си мач от груповата фаза ЦСКА размаза с 4:0 УФК „Васил Левски” ( Пловдив). Марио Йорданов се разписа на два пъти в 22-ата и 28-ата минута, Илия Джамов отбеляза в 56-ата минута, а Кристиян Славов оформи крайния резултат в 58-ата минута. Бранителят на “червените” Кристиян Славов бе избран за най-добър бранител на турнира.

На второ място се класира Чавдар ( Етрополе), Литекс завърши трети, Черноморец (Бургас) зае четвъртата позиция, “Ботев” (Пловдив) стана пети, УФК „Васил Левски” е шести, “Левски” е седми, а на последното място остана Металик./БЛИЦ