Ботев (Пловдив) и Монтана завършиха при 1:1 на базата на "канарчетата" в Коматево в среща от 19-ия кръг на efbet лига.

Двубоят започна вяло и през първите 25 минути пред двете врати беше скучно. Малко след това Па Конте пропиля първата сериозна възможност в двубоя, останал очи в очи с Макенджиев. Монтана отвърна с положение пред Цонков в 36-ата минута, а в последните пет на първата част Ботев на три пъти беше близо до гола, но Атанас Илиев пропусна да се разпише.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с изненада и Монтана поведе след попадение на Николай Минков в 48-ата минута, който засече топката в опразнената врата (1:0). Вместо да последва отговор от Ботев, Монтана можеше да поведе с 2:0, но ударът на Стефан Каменов беше блокиран от Аргилашки.

До края Ботев направи няколко опита да изравни и успя да го направи с попадение за крайното 1:1 в 83-ата минута на резервата Мишел Еспиноса, донесъл точка за тима си и в предишния кръг за 2:2 срещу Царско село.

Ботев продължава да няма успех в трети пореден мач при новия треньор Азрудин Валентич (загуба и две равенства) и общо осми поред в първенството. Монтана пък не успя да вземе втори пореден успех, когато измъкна победата с 1:0 над ЦСКА 1948 и остава на 10-а позиция в таблицата с 18, докато Ботев е две позиции по-долу с две точки по-малко.

БОТЕВ (ПД) - МОНТАНА 1:1
0:1 Николай Минков (48'), 1:1 Мишел Еспиноса (83')

По-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача.
27'  Грешка в защитата на Монтана! Па Конате се откъсна и озова очи в очи с Макенджиев, но в последния момент Сенхаджи успя да се намеси и да изчисти.
36'  Страхотен шанс за Монтана! Цонков бе намерен с диагонален пас в наказателното поле, овладя и стреля силно, но в последния момент Янсон блокира изстрела му.
41'  Прекрасна възможност за Ботев! Атанас Илиев пробва нестандартен удар от въздуха, който затруднява Макенджиев. Топката тупна коварно пред вратаря, но юношата на Пирин избива в ъглов удар.
43'  Макенджиев не успя да реагира добре, но Иван Михов бе на голлинията и успя да избие.
45'  Поредна неумела игра на Макенджиев! Вратарят изпусна топката, Атанас Илиев стреля с ножичен удар към вратата, топката се отклони от напречната греда и тупна на голлинията, преди Михов да я изчисти в корнер.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
47'  ГООООЛ! Николай Минков открива резултата след успоредно центриране от дясното крило, при което Аргилашки позволи на топката да премине покрай него.
70'  Чудесна възможност за Монтана! Стефан Каенов получи топката в наказателното поле и стреля от движение, но Аргилашки излезе предвидливо и го блокира.
83'  ГООООЛ! Мишел Еспиноса изравнява резултата, след като овладя топката на гърди и я насочи в мрежата.
90+4' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски (46'  25. Станислав Работов), 24. Кевин Янсон , 28. Филип Филипов (63'  10. Славчо Шоколаров), 17. Салиф Сисе, 3. Па Конате, 23. Димитър Тонев (63'  13. Мишел Еспиноса ), 22. Реда Рабей, 21. Емануел Току, 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Янко Георгиев, 19. Анвар Елионуси, 14. Бисер Бонев, 18. Георги Трифонов
Треньор: Азрудин Валентич

МонтанаМОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 5. Реян Сенхаджи, 4. Радослав Терзиев , 22. Стефан Каменов (70'  20. Михаел Орачев), 8. Тони Тасев (88' 19. Росен Кръстев), 11. Николай Минков , 6. Янко Ангелов
Резерви: 12. Петър Петров, 13. Йордан Йорданов, 7. Димитър Законов, 26. Стоян Предев, 14. Румен Георгиев
Треньор: Атанас Атанасов

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Футболен комплекс Ботев 1912", Пловдив