Българският нападател Димитър Макриев се превърна в герой за своя Ашдод. В мач от 3-ия кръг на местната Висша лига тимът победи Бейтар (Йерусалим) с 2:1.

Давид Ревиво откри в 18-та минута след асистенция на Митко, а секунди по-късно минути Макриев се разписа за 2:0. Гостите стигнаха до почетното попадение в 75-ата минута, когато се разписа Е. Леви.

В дебютния си мач след завръщането в Израел юношата на "Левски" заби 2 гола за успеха с 3:1 като гост на Бней Сахнин и вече има 3 от началото на сезона.

В началото на септември Димитър Макриев започна своя втори период в израелския Ашдод. Той не успя да се наложи в Криля Советов (Самара) и в украинския Олександрия, а освен това беше измъчван и от контузии. След като през август не успя да играе заради забавена жълта карта, на 1 септември той избухна с два гола при успеха на Ашдод с 3:1 като гост на Бней.