Добруджа отвя с 5:0 дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) на базата на "жълто-черните" в Коматево в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Гостите откриха резултата в 33-ата минута чрез Андриан Димитров, а останалите четири попадения паднаха след почивката.

Велислав Боев удвои в 56-ата минута, а седем по-късно се разписа и Лукас Кардозо. Последните два гола бяха дело на Ивайло Климентов (75') и Петър Георгиев (81').

Победата е втора поредна за тима от Добрич, който се наложи над Струмска слава преди седмица. Добруджа е с 20 точки на петото място. Дубълът на Ботев (Пловдив) остава на предпоследното място със 7 т.

В друг мач от кръга Янтра (Габрово) допусна домакинска загуба с 1:2 от Спартак (Плевен), който събра 16 точки и е шести към момента. Габровци остават с 15 т.

Струмска слава спечели с 1:0 срещу Спортист (Своге) с попадение от дузпа на Цветомир Вачев в 70-ата минута.

ВТОРА ЛИГА - 11 КРЪГ:

27 септември (петък)
Марек (Дупница) - Дунав (Русе) 1:1

28 септември (събота)
Янтра (Габрово) - Спартак (Плевен) 1:2
1:0 Айвън Ангелов (19), 1:1 Хрисимир Петков (81), 1:2 Хрисимир Петков (84)

Беласица (Петрич) - Фратрия 0:1
0:1 Денислав Ангелов (36)

Струмска слава (Радомир) - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Цветомир Вачев (70-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Добруджа 0:5
0:1 Андриан Димитров (33), 0:2 Велислав Боев (56), 0:3 Лукас Кардозо (63), 0:4 Ивайло Климентов (75), 0:5 Петър Георгиев (81)

Монтана - Несебър 2:0
1:0 Филип Ежике (55), 2:0 Димитър Буров (60-дузпа)

Eтър - Ловеч 1:0
1:0 Принс (67)

30 септември (понеделник), 17:00 часа