ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:1 в двубой от 8-ия кръг на Ефбет лига на стадион "Българска армия".

Срещата бе предшествана от напрежение при пристигането на гостите на стадиона, което бе последвано от грозно посрещане на Любослав Пенев и останалите от ЦСКА 1948, който в миналото бяха част от ЦСКА. Всички, с изключение на Пенев, бяха принудени да напуснат местата си във ВИП ложата.

Самата среща започна по-добре за гостите, които създадоха първата добра възможност в мача в 10-ата минута, но ударът на Бастунов бе спасен от Бусато.

Малко повече от десет минути след това ЦСКА 1948 отново пропусна да поведе в резултата, но удар отблизо на Бастунов се отби в гредата. Малко след това и Октавио насочи топката към вратата на ЦСКА, но ударът му бе блокиран.

ЦСКА създаде първата си реална опасност в 30-ата минута след пробив на Гарсес по лявото крило, но пасът му не бе точен и не се стигна до удар. Минути по-късно и Браян Морено стреля от дистанция, но неточно. Домнакините създадоха още една добра възможност за гол в 39-ата минута, но Дюкенс Назон не успя да засече хубаво прострелно центриране на Гарсес.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 излезе напред в резултата. Резервата Радослав Кирилов намери Ангел Бастунов, който се реваншира за няколкото си пропуска през първата част и откри резултата (1:0).

ЦСКА отвърна с две добри възможности, но ударите на Гарсес и Турицов не намериха целта. Малко след това в игра за "червените" се появиха Дауда Бамба и Лазар Туфегджич, за да освежат нападението на тима.

ЦСКА 1948 можеше да реши всичко в 63-ата минута, но удар на Радослав Кирилов бе отбит от бранител на домакините. ЦСКА пък бе съвсем близо до изравняване след пас на Турицов към Бамба, който стреля в близкия ъгъл, но вратарят на гостите Даниел Наумов го лиши от попадение с добра изява. Малко след това стражът се намеси решително и при удар на Линдсет.

Минута по-късно ЦСКА получи дузпа за игра с ръка при разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, а Иван Турицов реализира от бялата точка за 1:1.

Две минути преди края Брадли де Нойер взриви трибуните със страхотен гол от дистанция, насочвайки топката точно под напречната греда. ЦСКА 1948 доигра мача с човек по-малко след глупав втори жълт картон на Елитон, позволил си да изблъска едно от децата, подаващи топките край терена.

Въпреки загубата за ЦСКА 1948, първа за Любослав Пенев начело на тима, отборът остава на върха със 17 точки, докато ЦСКА се изравни с втория Лудогорец с по 16, като и двата тима имат два мача по-малко от лидера.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:1
0:1 Ангел Бастунов (52'), 1:1 Иван Турицов (79' дузпа), 2:1 Брадли де Нойер (88')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първи удар към една от двете врати! Дюкенс Назон опита, но твърде неточно.
7'  Напрежение във ВИП ложата! Фенове заплашиха представителите на ЦСКА 1948 и ги принудиха да напуснат местата си.
10'  Добра възможност за ЦСКА 1948! Гостите организираха добра атака отляво, след което топката се озова у Ангел Бастунов, чийто шут по земя беше отразен от Густаво Бусато.
22'  Още един шанс за ЦСКА 1948! Георги Русев отне топката на Мено Кох, напредна и опита прехвърлящ удар към далечната греда. Там притича Ангел Бастунов, който опита да отбележи, но ударът му срещна гредата.
25' Нова възможност за гостите! Октавио подложи крак на остро центриране, но ударът му е блокиран.
30'  Първа добра възможност за ЦСКА! Гарсес се измъкна по лявото крило и стигна до наказателното поле, където опита да върне назад, но не намери свой съотборник.
35' Нов шанс за ЦСКА! Браян Морено опита далечен удар, но покрай вратата.
39'  Още една възможност за ЦСКА! Гарсес центрира остро към далечната греда, но Назон не стигна до нея.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48' Сблъсък на терена между Иван Турицов и Джонатан! Играта временно е спряна!
52' ГОООЛ за ЦСКА 1948! Появилият се като резерва Радослав Кирилов намери Ангел Бастунов в наказателното поле и той не сбърка за 1:0.
58'  Страхотна възможност за ЦСКА да изравни резултата! Гарсес опита добавка отблизо, но стреля над вратата.
59'  Бомбен удар на Иван Турицов, но на около метър над вратата на ЦСКА 1948.
63'  Шанс за ЦСКА 1948! Радослав Кирилов пое топката в наказателното поле и стреля, но ударът му се отби от крак на бранител.
69' Невероятен шанс за ЦСКА и първи точен удар за "червените" в мача! Дауда Бамба излезе на добра позиция след пас на Турицов, но Даниел Наумов спаси удара му.
73' Джонатан Линдсет стреля много опасно, но Наумов отново спаси тима си с една ръка.
74'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА и невероятен пропуск за ЦСКА! Домакините не успяха да добутат топката при разбъркване. Радослав Гидженов ще гледа ситуацията с ВАР за възможна игра с ръка.
75' Малък фен на ЦСКА нахлу на терена!
77' ДУЗПА за ЦСКА!
79'  ГОООЛ за ЦСКА! Турицов прати Наулов в обратния ъгъл и изравни резултата (1:1)
81' Радослав Кирилов се озова в добра позиция, но опита нещо средно между центриране и удар, и не намери свой съотборник.
82' ГРЕДА за ЦСКА! Дауда Бамба получи топката на добра позиция, опита да прехвърли Наумов, но удари гредата. Оказа се, че има и сигнал за засада.
85' Даниел Наумов получава медицинска помощ, след като бе настъпен от свой съотборник след борба за висока топка.
88'  ГОООЛ за ЦСКА! Брадли де Нойер получи топката на около 30-40 метра пред вратата и стреля прецизно точно под напречната греда! Феновете по трибуните са в екстаз от попадението.
90'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Елитон получи втори жълт картон, след като изблъска едно от децата, подаащи топките край терена.
90+5' Хубав удар на Бамба, но над вратата.
90+7' Край на мача!!!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 4. Мено Кох, 2. Юрген Матай, 5. Брадли де Нойер  , 3. Жеферсон , 21. Амос Юга , 7. Джонатан Линдсет (90+2 15. Тибо Вион) , 28. Браян Морено (60 11. Лазар Туфегджич) , 27. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон (60   30. Дауда Бамба)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Станислав Шопов, , 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович
Треньор: Величко Капланович (Саша Илич е наказан)

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон , 2. Джонатан Перейра (54  4. Ангел Лясков), 6. Карлос Охене (80  39. Парвиз Умарбаев), 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 7. Марио Топузов (45  99. Радослав Кирилов) , 20. Ангел Бастунов  (69 11. Денислав Александров) , 10. Георги Русев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, , 24. Лазар Марин,
Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Българска армия"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия