Локомотив (София) отпадна от Третия квалификационен кръг на Лига Европа. “Железничарите” направиха 0:0 на реванша с Шльонск (Полша) и след като в първия мач двата тима също не си отбелязаха гол дузпите решиха изхода на битката. При изпълнението на наказателните удари поляците стигнаха до успеха с 4:3, след като Иво Иванов и Марчо Дафчев изпуснаха, а гостите бяха точни при всичките си изпълнения. "Железничарите” нямаха късмет, както и “Левски”, който по-рано напусна Лига Европа също след дузпи срещу Спартак (Търнава).

Треньорът на Локомотив (София) Диян Петков заложи на по-дефанзивна схема, както в първия мач. Наставникът нареди в отбрана Йордан Върбанов, Лахчев, Танко Дяков, Кристиян Добрев. Пред тях действаха тримата полузащитници Коста Янев, Румен Горанов и Атанас Атанасов. Единствените офанзивни футболисти бяха Искрен Писаров, Иво Иванов и нападателят Мирза Мешич.

През първото полувреме и двата отбора не бързаха след нулевото равенство в мача във Вроцлав. Все пак гостите от Полша имаха малко повече положения. В 18-ата минута Валентин Галев спаси силен и опасен удар на Себастиан Мила от пряк свободен удар. Именно капитанът Мила беше най-деен от състава на Шльонск. Последваха плахи опити на Локомотив да стигне до наказателното поле на съперника, но без кой знае какъв успех. В 31-ата минута Мила не успя да засече топката пред вратарското поле на Локомотив, след грешка на централната двойка бранители в червено-черно. В 39-ата минута столичните “железничари” организира добра атака, Кристиян Добрев центрира прекрасно от левия фланг, но вратарят на Шльонск Келеман изби пред главата на връхлитащия Искрен Писаров. В 40-ата минута Галев изби пореден силен удар на Мила.

Второто полувреме започна със смяна за Локомотив, на мястото на Коста Янев влезе Марчо Дафчев, който веднага раздвижи играта в средата на терена. В 48-ата минута защитата на Локомотив едва се справи след разбъркване в наказателното поле пред Валентин Галев. В 61-ата минута отново капитанът на поляците Мила шутира опасно, но топката мина на сантиметри над горната греда. В последните двайсетина минути Локомотив понатисна и успя да направи добри атаки. В 64-ата минута Дафчев изпълни добре пряк свободен удар, но Писаров не успя да стреля добре с глава. В 72-ата минута този път Писаров центрира, но вратарят блокира Мешич преди да отправи удар. Четири минути след това гостите поискаха дузпа за падане на Дудек. В добавеното време целият щаб на Локомотив поиска дузпа за игра с ръка на играч на Шльонск, но съдията не посочи бялата точка.

В първото продължение гостите имаха чисто положение. В 103-ата минута защитата на Локомотив беше като опълчение след два поредни удара към вратата. При втория шут Милен Лахчев изскочи и изчисти от голлинията.

Във второто продължение Локомотив имаше повече шансове и можеше да стигне до попадение, а гостите се прибраха пред наказателното поле. В 116-ата минута Дафчев центрира в наказателното поле, Добрев стреля с глава, но покрай вратата. Последваха центрирания на Писаров и отново Дафчев, но без успех и двубоят отиде на дузпи.

При наказателните удари Румен Горанов реализира, Щилка изравни за 1:1. Преслав Йорданов направи 2:1, Мила изравни за 2:2. Иво Иванов сбърка и гостите излязоха напред в резултата с 3:2 след точен удар на Мадей. Кристиян Добрев направи 3:3, но поляците поведоха с 4:3 след точен шут на Пиетричак. Марчо Дафчев изпусна и Локомотив напусна Европа.

Двубоят по минути тук

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ШЛЬОНСК 3:4 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженята)
(0:0 в първия мач)

ПРИ ДУЗПИТЕ
1:0 -
Румен Горанов реализира за Локо (Сф), долу в десния ъгъл, вратарят се хвърля в обратния
1:1 -
Щилка бележи, праща топката в десния ъгъл, Галев улавя ъгъла, но не успява да спаси
2:1 - Преслав Йорданов бележи, хубаво изпълнение в десния ъгъл
2:2 - Себастиан Мила бележи, праща топката в горния ляв ъгъл на Галев
2:2 - Иво Иванов сбърка
, би в центъра на вратата, Келеман успя с крак да избие
2:3 - Мадей реализира, силно се засили и прати топката по земя в долния ляв ъгъл, Галев се хвърли в другия