ЦСКА победи драматично Славия с 1:0 на стадион "Българска Армия" в столичното дерби от четвъртия кръг на efbet Лига и оглави временното класиране. Венцислав Бенгюзов си вкара автогол в последните секунди и донесе трите точки за "червените", които играха цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Юнус Санкаре в 43-ата минута след два бързи жълти картона. Така "армейците" записаха нов драматичен успех в добавеното време, след като преди няколко дни елиминираха трудно малтийския Сайрънс след обрат и успех с 2:1 в първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Червените" имаха инициативата в началото и задържаха продължително притежанието на топката. В 9-ата минута дебютиращият за ЦСКА срещу бившия си тим Георги Йомов проби до аутлинията, след което центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов отправи удар с глава, но Антонис Стергиакис хвана топката.

В 16-ата минута Брадли Мазику центрира в наказателното поле, където Валентин Антов игра с глава, но топката срещна тялото на Али Соу и излезе в аут.

Двамата треньори трябваше да направят принудителни смени заради контузиите на Иван Турицов и Ивайло Димитров, заменени съответно от Амос Юга и Димитър Стоянов.

ЦСКА владееше повече топката, но не успя да преодолее сгъстената защита на Славия. В 31-ата минута Емил Стоев отправи първият удар по посока вратата на Густаво Бусато, но топката премина покрай гредата. В ответната атака Али Соу получи в наказателното поле на гостите, завъртя и шутира покрай вратата.

В 39-ата минута Георги Йомов центрира от корнер, Валентин Антов стреля с глава, но Антонис Стергиакис улови решително на голлинията. Скоро след това в рамките на две минути Юнус Санкаре си изкара набързо два жълти картона и главният съдия Петър Костадинов го изгони.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката в 53-ата минута Славия получи добра възможност да реализира попадение. Емил Стоев шутира стреля технично от пряк свободен удар в горния десен ъгъл, но Бусато се намеси и изби в корнер. Четири минути по-късно Амос Юга на два пъти създаде опасности пред вратата на гостите, но неговите съотборници не успяха да се възползват.

Дори с човек по-малко на терена футболистите на Стамен Белчев опитваха да упражнят натиск, а „белите“ разчитаха предимно на контраатаки, затруднявайки се обаче да преодолеят защитата на "червените". В 87-ата минута Юрген Матей получи страхотна възможност при центриране от фаул в наказателното поле, но шутира над вратата.

В третата минута от добавеното време на двубоя Жул Кейта намери Брадли Мазику в наказателното поле на Славия. Бранителят се опита да върне подаването, но Венцислав Бенгюзв насочи топката към вратата си и тя премина под краката на Антонис Стергиакис, след което се оплете в мрежата. Секунди след подновяването на играта бе даден последен съдийски сигнал.

След победата си ЦСКА се изкачи на върха във временното класиране с 10 точки и една повече от шампиона Лудогорец. Славия отпадна през седмицата в Лига Европа от албанския Кукеси след загуба с 1:2 в Тирана, а в първенството остава на предпоследната позиция само с точка.

ЦСКА – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Венцислав Бенгюзов (90+3-автогол)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Добра атака на домакините, но Енрике и Соу не се разбраха и загубиха топката
8 - Активно начало на "червените", които опитват атаки по крилата
9 - Центриране на Санкаре към Йомов, който подава остро в наказателното поле и Ахмедов засича с глава, но Стергиакис спасява без проблеми
15 - Валентин Антов засече с глава центриране, топката рикошира в Али Соу и излезе в аут
17 - Ивайло Димитров сам излиза извън пределите на терена и ще получи медицинска помощ
26 - Близо десет минути Славия игра с човек по-малко на терена и извърши принудителна смяна, на мястото на контузения Ивайло Димитров се появи Димитър Стоянов
26 - Принудителна смяна и в състава на "червените", Амос Юга смени контузилия си Иван Турицов
31 - Неточен далечен удар на Стоев и топката преминава покрай вратата на Густаво Бусато
32 - Али Соу получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и шутира, а топката премина на сантиметри покрай вратата
39 - Георги Йомов центрира от корнер, Валентин Антов стреля с глава, но Антонис Стергиакис улови решително на голлинията
43 - Юнус Санкаре бързо си изкара два жълти картона в рамките на секунди, вторият за фаул срещу Димитър Стоянов, оставяйки домакините в намален състав
45 - Милен Гамаков шутира от пряк свободен удар над вратата
45+2 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Емил Стоев шутира от пряк свободенн удар и Густаво Бусато спаси
57 - Гамаков е с бинтована глава след сблъсък с Брадли Мазику
59 -  Амос Юга на два пъти създаде опасности пред вратата на гостите, но неговите съотборници не успяха да се възползват от ситуациите
73 - Засада е отсъдена на Калоян Кръстев от гостите
75 - С човек по-малко домакините засилват натиска си
87 - Центриране от фаул в наказателното поле на гостите и удар на Юрген Маей над вратата
90+3 - ГОООЛ за ЦСКА! Жул Кейта намери Брадли Мазику в наказателното поле на Славия. Бранителят се опита да върне подаването, но Венцислав Бенгюзв насочи топката към вратата си и тя премина под краката на Антонис Стергиакис и влетя в мрежата за 1:0
90+4 - Край на мача! ЦСКА спечели с 1:0 и оглави временното класиране.

Съставите
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (2621. Амос Юга), 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов , 13. Юнус Санкаре , 30. Георги Йомов (8014. Жул Кейта), 7. Рафаел Енрике (808. Греъм Кери), 23. Ахмед Ахмедов (7110. Стефано Белтраме), 22. Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 8. Греъм Кери, 17. Тонислав Йорданов, 21. Амос Юга, 14. Жул Кейта
Треньор: Стамен Белчев

Славия: 32. Антонис Стергиакис, 3. Ертан Томбак , 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 17. Радослав Терзиев (8573. Венцислав Бенгюзов ), 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев , 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров (2618. Димитър Стоянов (90+111. Радослав Кирилов)), 9. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 8. Димитър Рангелов, 4. Петър Патев, 11. Радослав Кирилов, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов
Треньор: Златомир Загорчич

София, стадион: "Българска Армия"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация