Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 нанесе звучен шамар на лидера във Втора лига Пирин. Възпитаниците на Иван Иванов разбиха „орлите“ с 5:0 насред Благоевград.

„Червените“ поведоха още във втората минута с гол на Борис Димитров. До края на първата част гостите дръпнаха с 3:0 - Асен Георгиев вкара в 41-ата минута, а в 45-ата точен беше и Кристиян Величков.

Второто полувреме също започна кошмарно за Пирин. В 50-ата минута Калоян Стрински покачи на 4:0. В 64-ата минута Борис Димитров вкара за втори път и оформи крайното 5:0 за ЦСКА 1948 II.

За тима на Иван Иванов дебютира новото попълнение Дуду Хатамото - Бразилския самурай.

Победата е шеста поредна за дубъла на ЦСКА 1948, който скочи на шестото място с 19 точки.

След първата си загуба от началото на сезона Пирин остава с 29 точки на върха. Вторият Монтана има 22 и е с мач по-малко от "орлетата". Лудогорец II е трети с 21 точки.

ВТОРА ЛИГА - 12 КРЪГ:

6 октомври (неделя), 16:00 часа:
ЦСКА II - Беласица 2:0
1:0 Марк-Емилио Папазов (39), 2:0 Йоан Борносузов (77)

Ловеч - Марек 0:0

Спортист (Своге) - Ботев (Пловдив) II 2:1
1:0 Калоян Стефанов (58), 1:1 Красиан Колев (74), 2:1 Калоян Стефанов (77)

Фратрия - Струмска слава (Радомир) 1:1
0:1 Стелиън Георгиев (26-дузпа), 1:1 Стелиян Добрев (67)

Несебър - Янтра (Габрово) 0:3
0:1 Мартин Тошев (16), 0:2 Мартин Тошев (41), 0:3 Никола Гавов (88-автогол)

Спартак (Плевен) - Миньор (Перник) 3:2
1:0 Яни Пехливанов (16-дузпа), 1:1 Калоян Йосифов (37), 1:2 Калоян Йосифов (49), 2:2 Васил Шопов (51), 3:2 Виктор Иванов (88)

6 октомври (неделя), 18:00 часа:
Пирин (Благоевград) - ЦСКА 1948 II 0:5
0:1 Борис Димитров (2), 0:2 Асен Георгиев (41), 0:3 Кристиян Величков (45), 0:4 Калоян Стрински (50), 0:5 Борис Димитров (64)

6 октомври (неделя), 19:00 часа:
Дунав (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)

7 октомври (понеделник), 16:00 часа: