Дублиращият отбор на ЦСКА спечели с 2:0 домакинството си на Беласица от 12-ия кръг на Втора лига. Точни бяха Марк-Емилио Папазов и Йоан Борносузов.

"Червените" успяха да зарадват треньора си Владимир Манчев за 47-ия му рожден ден и да се поздравят с втора поредна победа след минималното 1:0 над Миньор (Перник) в миналия кръг.

ЦСКА II вече над 620 минути е без допуснат гол и се изкачи на 12-ото място с 15 точки. Беласица (Петрич), воден от Даниел Моралес, е четвърти с 20 т.

Мачът се игра под дъжда на стадион в Драгалевци и ще се запомни със завръщането на Илиан Антонов в професионалния футбол. 19-годишният талант влезе като резерва в края, с което записа първи игрови минути, след като успя да се пребори с онкологично заболяване. Антонов дори имаше шанс за гол, но пропусна да се разпише във вратата на Беласица.

Още в началото Иван Тасев можеше да отбележи, но вратарят Захари Димитров спаси. В 12-ата минута Аксел Таонса от гостите тества Марин Орлинов, стражът на "червените" успя да избие топката. Последва пропуск на Марк-Емилио Папазов пред голлинията на съперника.

В 39-ата минута Папазов се извиси и с глава заби топката в мрежата - 1:0.

През второто полувреме Беласица се размина с красив гол - комбинация с петички завърши с подаване на Атанас Карачоров пред вратата на Орлинов, но нямаше кой да засече.

В 77-ата минута Марк-Емилио Папазов подаде на Йоан Борносузов на границата на наказателното поле и след секунда топката се оплете в мрежата - 2:0 за "червените".

Малко преди края на мача Илиан Антонов преодоля вратаря на Беласица и на празна врата прати топката в аут.

Следващата среща на тима на Владимир Манчев е отложеното домакинство на Лудогорец II от 8-ия кръг. Мачът ще се играе на 13 октомври, неделя, от 16:00 часа.

ЦСКА II:  12. Марин Орлинов (к), 21. Александър Бучков, 5. Росен Маринов, 3. Лъчезар Иванов, 4. Симеон Чатов, 8. Юлиан Илиев (89’ 11. Виктор Василев), 6. Петко Панайотов, 10. Радослав Живков (74’ 22. Наско Цеков), 20. Иван Тасев (85’ Илиан Антонов), 7. Марк-Емилио Папазов, 9. Йоан Борносузов (85’ 13. Никола Борисов).
Резерви: 25. Боян Загорски (в), 13. Никола Борисов, 11. Виктор Василев, 14. Алесандро Николов, 15. Мартин Сотиров, 17. Теодор Апостолов, 22. Наско Цеков, 23. Илиан Антонов, 24. Павел Жабов
Tреньор: Владимир Манчев

* Снимка: cska.bg

ВТОРА ЛИГА - 12 КРЪГ:

6 октомври (неделя), 16:00 часа:
ЦСКА II - Беласица 2:0
1:0 Марк-Емилио Папазов (39), 2:0 Йоан Борносузов (77)

Ловеч - Марек 0:0

Спортист (Своге) - Ботев (Пловдив) II 2:1
1:0 Калоян Стефанов (58), 1:1 Красиан Колев (74), 2:1 Калоян Стефанов (77)

Фратрия - Струмска слава (Радомир) 1:1
0:1 Стелиън Георгиев (26-дузпа), 1:1 Стелиян Добрев (67)

Несебър - Янтра (Габрово) 0:3
0:1 Мартин Тошев (16), 0:2 Мартин Тошев (41), 0:3 Никола Гавов (88-автогол)

Спартак (Плевен) - Миньор (Перник) 3:2
1:0 Яни Пехливанов (16-дузпа), 1:1 Калоян Йосифов (37), 1:2 Калоян Йосифов (49), 2:2 Васил Шопов (51), 3:2 Виктор Иванов (88)

6 октомври (неделя), 18:00 часа: