Дунав (Русе) постигна успех с 2:0 над Несебър в мач от втория кръг на Втора лига. Попаденията за домакините вкара Радослав Апостолов (34) и Камен Хаджиев (56).

Дунав е с пълен актив от 6 точки и поведе в класирането. Новакът в групата Несебър остана с 3 т.

В друг мач от кръга Пирин завърши наравно 1:1 срещу Струмска слава в първото си домакинство за новия сезон.

В десетата минута след хубаво центриране, удар с глава на Валентин Йосков срещна напречната греда. В 21-та минута диагонален удар на Запро Динев бе спасен от вратаря на гостите от Радомир. Секунди по-късно дойде най-чистото положение за Пирин, когато след три последователни удара на играчи в зелено, като по чудо не падна гол.

В 28-ата минута бе отсъдена дузпа за Струмска слава. Красимир Костов обаче спаси удара от бялата точка. Четири минути преди края на полувремето Йосков стреля от няколко метра с глава в страни от вратата.

В 53-ата минута Аймен Суда засече опасно, но вратарят на Струмска слава спаси. Три минути по-късно гостите поведоха след точен удар с глава на опитния Борислав Николов - 0:1.

В 68-ата минута след разбъркване в наказателното поле Валентин Йосков бе най-съобразителен и успя да изравни - 1:1. До края на мача играта се накъса и двата отбора не успяха да отбележат нови попадения.