Етър и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в мач от втория кръг на първенството във Втора лига. В 3-ата минута на срещата във Велико Търново беше почетена легендата Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 59 години. Мачът бе спрян за аплодисменти, а агитката издигна транспарант „Няма да бъдеш забравен!“.

Първата ситуация беше в 8-ата минута, когато Кольо Станев центрира отдясно и Иван Коконов с пета прати топката до гредата. Етърци атакуваха, докато гостите залагаха на контри, но нищо интересно не се случи чак до 38-ата минута. И във втори пореден мач юноша на "болярите" вкара дебютния си гол - Радослав Найденов получи топката от Кольо Станев от десния фланг и с прецизен удар в ъгъла вкара за 1:0.

Още в следващата атака Дидис Пита нахлу по левия фланг и с диагонален удар стреля опасно до гредата. В 42-ата минута пък Георги Александров отправи далечен мощен удар в ъгъла, но вратарят спаси. Минута преди почивката Айкут Рамадан бе изведен след двойно подаване и стреля опасно до гредата.

В началото на втората част Александър Александров от гостите стреля отдалеч от фаул, а Нисторов извади в корнер. След центрирането отново той с глава изравни – 1:1. Последва нов щурм на етърци. В 53-ата минута Янков центрира от фаул и Асен Георгиев засече с глава, но вратарят с последни сили извади в корнер. Малко след това пък след центриране от корнер Принс с глава стреля в напречната греда.

В 73-ата минута Александров от гостите при една контра стреля, а Нисторов изби топката в гредата. Последната чиста ситуация бе в 78-ата минута, когато активно игралият Дидис Пита бе изведен фронтално сам и стреля опасно, но вратарят отново успя да извади в корнер. Въпреки равенството Етър излезе на второ място в класирането с 4 т., а водач е Дунав с 6 точки.

Съставът на Етър: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Асен Георгиев, Принс, Мартин Николов, Георги Александров (76 Георги Иванов), Атанас Атанасов (46 Николай Янков), Айкут Рамадан, Радослав Найденов (46 Филип Ангелов), Дидис Пита, Иван Коконов.