Лидерът Литекс взе само точка от гостуването си на Славия в мач от междинния 24-и кръг на "А" група, завършил 1:1. Така "оранжевите" продължават да са на върха с 55 точки, а Локомотив (София) има 51. В неделя от 19:30 часа в Ловеч предстои сблъсъка за титлата между селекцията на Ангел Червенков и тази на Драгомир Окука.

Ценното попадение за Литекс днес реализира Светослав Тодоров, разписал се от дузпа в 63-ата минута за крайното 1:1. Преди това "белите" бяха повели в резултата чрез Даниел Пеев в 31-ата минута. Попадение на Жозе Жуниор пък не бе зачетено заради засада в 54-ата минута.

За днешното гостуване на "Овча Купел" Литекс бе без наказаните Уилфред Нифлор, Христо Янев и Том. Треньорът на "оранжевите" Ангел Червенков заложи на Светослав Тодоров на върха на атаката. В нападение действа и младият талант Георги Миланов. Славия бе с най-доброто и "белите" започнаха да атакуват още от началните минути. Бразилският страж Родриго Галато обаче внимаваше под рамката. Все пак в 31-ата минута му се наложи да вади топката от мрежата си. Домакините организираха бърза контраатака, Жозе Жуниор подаде към връхлитащия Даниел Пеев, който вкара за 1:0 с премерен изстрел по земята, останал фронтално срещу вратата. В този момента гостите от Ловеч претендираха за отмяна на попадението, тъй като според тях играч на Славия е играл с ръка преди подаването към Жуниор.

Преди почивката "оранжевите" пропуснаха да изравнят резултата. В 39-ата минута Дока Мадурейра изведе Светослав Тодоров сам срещу вратаря Райс М`Боли, но Тоди не успя да го преодолее.

След почивката гостите упражниха натиск. В 49-ата минута дори претендираха за дузпа, тъй като топката срещна ръката на Александър Томаш след центриране на Ивелин Попов. Съдията Ивайло Стоянов обаче не посочи бялата точка. Пет минути по-късно попадение на домакините бе отменено заради засада. Жозе Жуниор се разписа, но резултата остана 1:0 за тима му.

В 62-ата "оранжевите" изравниха. Светослав Тодоров бе фаулиран от Стив Ренет в наказателното поле и съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Тоди се надърби с изпълнението и не сгреши - 1:1.

В края на двубоя с пропуск за "белите" се отчете Галин Иванов, а след това и Сандриньо не успя да вкара за Литекс. С прибавената точка Славия остана на четвъртото място с 42 точки, следван от Левски с 40, Черноморец 38 и др. /БЛИЦ

СЛАВИЯ - ЛИТЕКС 1:1
1:0 Даниел Пеев (31)
1:1 Светослав Тодоров (63-дузпа)

СЛАВИЯ:
26.Райс Мболи, 2.Атанас Дреновички, 35.Йордан Петков, 28.Александър Томаш (83-6.Николай Дюлгеров), 3.Борислав Георгиев, 27.Стив Ренет, 5.Павле Попара (66-4.Николай Петров), 77.Даниел Пеев, 33.Галин Иванов, 10.Тодор Колев (68-8.Петър Димитров), 19.Жозе Жуниор
Резерви: 12.Емил Петров, 4.Николай Петров, 6.Николай Дюлгеров, 20.Джунейт Яшар, 22.Роберт Петров, 8.Петър Димитров, 9.Николай Вълев

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 33.Николай Бодуров, 25.Радостин Кишишев, 10.Сандриньо, 23.Небойша Йеленкович, 15.Дока Мадурейра (80-28.Диего), 17.Георги Миланов, 9.Светослав Тодоров (87-6.Ивайло Петков), 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 6.Ивайло Петков, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов, 28.Диего

София, ст. "Славия"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Галин Иванов, Йордан Петков (Славия); Александър Барт (Литекс)

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
1 - Лидерът Литекс е без наказаните Уилфред Нифлор, Христо Янев и Том за днешното гостуване на "Овча Купел"
3 - Даниел Пеев стреля отдалеч, Родриго Галато лови
6 - Йордан Петков засича с глава центрираната отдясно топка, но я праща високо над вратата на Литекс
8 - Дока Мадурейра губи топката пред наказателното поле на домакините
10 - Тодор Колев нахлува в наказателното поле на Литекс, центрира топката, но защитник на гостите се намесва и я чисти
16 - Дока Мадурейра стреля директно от пряк свободен удар, Райс Мболи първоначално изпуска топката, но след това поправя грешката си и сигурно я лови
18 - Ивелин Попов напредва към вратата на домакините, Атанас Дреновички се намесва и чисти топката в корнер
21 - Удар с глава на Александър Барт излиза в аут
26 - Сандриньо загуби топката пред наказателното поле, Галин Иванов я отне и отправи шут, но тя се отби в тялото на бранител и излезе в корнер
28 - "Белите" претендират за дузпа за нарушение на Александър Барт срещу Жозе Жуниор
29 - Бърза контра атака на Литекс завършва с лошо центриране на Ивелин Попов в наказателното поле на Славия
31 - ГОЛ! 1:0 за Славия! Даниел Пеев бележи след пас на Жозе Жуниор по земя и несъсредоточена игра на защитата на Литекс
35 - Галин Иванов получава жълт картон за фаул срещу Ивелин Попов
39 - Светослав Тодоров пропуска да изравни. Нападателят бе изведен отлично зад защитата на домакините от Дока Мадурейра, но останал сам срещу Мболи не успя да го преодолее
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута
45+1 - Ивелин Попов бе изпуснат за миг от Йордан Петков и нанесе удар, който не затрудни Райс Мболи
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
47 - Родриго Галато боксира опасно центриране на Павле Попара от корнер
49 - Гостите от Ловеч искат дузпа, след като топката срещна ръката на Александър Томаш след центриране на Ивелин Попов. Съдията Ивайло Стоянов не посочва бялата точка
49 - Жълт картон за Александър Барт за оспорване на съдийско решение
53 - Радостин Кишишев стреля в аут от границата на наказателното поле
54 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Попадение на Жозе Жуниор е отменено заради засада, домакините протестират, но съдията Ивайло Стоянов е категоричен
62 - ДУЗПА! Светослав Тодоров е фаулиран от Стив Ренет в наказателното поле на Славия и съдията Ивайло Стоянов посочва бялата точка
62 - Жълт картон за Йордан Петков за оспорване на съдийско решение
63 - ГОЛ! Литекс изравнява - 1:1! Светослав Тодоров бележи от бялата точка
66 - Велислав Вуцов извършва първа смяна. Павле Попара отстъпва мястото си на Николай Петров
68 - Петър Димитров заменя Тодор Колев в състава на Славия
71 - Топовен шут на Дока Мадурейра от фаул преминава на милиметри от дясната греда на вратата на Славия
72 - Родриго Галато спасява удар на Галин Иванов от ъгъла на малкия пеналт
74 - След опасна контраатака на Славия Петър Димитров е близо до отбелязването на попадение, но отправя слаб удар и топката преминава на милиметри от дясната греда