ЦСКА 1948 и Локомотив (София) завършиха 1:1 на Националния стадион "Васил Левски" и поделиха по тока във втория мач от третия кръг от efbet Лига. Илия Димитров (76) даде аванс на "железничарите", но в добавеното време Галин Иванов (90+3-дузпа) изравни и донесе първа точка на домакините за този сезон след две поредни загуби.

Още в 3-ата минута домакините се опитаха да изненадат "железничарите", но Ивайло Чочев отправи неточен удар от далечна дистанция. Десетина минути по-късно Денислав Александров шутира опасно от дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 15-ата минута Любенов отрази шут на Галин Иванов, а веднага след това Тодоров спаси удар на Валентин Николов. След половин час игра Селсо Рапосо центрира отдясно, но ударът с глава на Валентин Николов мина встрани от вратата на домакините.

Пет минути преди края на полувремето Николов си освободи място за удар при точката за изпълнение на дузпа, но прати топката над вратата на Тодоров. В добавеното време на първата част той отново опита да порази вратата на съперника, но не намери целта.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката в 52-ата минута Лолала не успя да уцели добре топката и ударът му отблизо не затрудни стража на домакините. Скоро след това Марио Топузов тества рефлекса на Любенов с удар извън границите на наказателното поле, но бившият вратар на Левски изби топката.

В 61-ата минута домакините изтърваха страхотна възможност да поведат. Георги Русев центрира от пряк свободен удар, Любенов се размина с топката, а тя стигна до Димитър Пиргов. Централният защитник обаче не успя да се ориентира и да овладее добре топката, а ударът му бе блокиран. Четири минути по-късно Денислав Ангелов преодоля Марио Петков отляво и навлезе в наказателното поле, след което намери Денислав Александров на дузпата, а неговият удар бе избит от Любенов. Топката стигна до Галин Иванов, който опита да се разпише от малък ъгъл, но отново вратарят на Локомотив спаси.

В 70-ата минута Денислав Александров стреля много опасно от близка дистанция, но стражът на гостите се намеси прекрасно и изби в корнер. Шест минути след това Александър Аександров центрира в наказателното поле, където Илия Димитров засече с глава и се разписа за 0:1.

В 90-ата минута Георги Русев центрира в наказателното поле на гостите и домакините имаха претенции за дузпа, а съдията Георги Димитров посочи бялата точка след помощта на ВАР и преглеждане на ситуацията. Галин Иванов пък се разписа от бялата точка дълбоко в добавеното време и оформи крайния резултат.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1
0:1 Илия Димитров (76), 1:1 Галин Иванов (90+3-дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Ивайло Чочев отправи неточен удар от далечна дистанция
12 - Денислав Александров шутира опасно от дистанция и не успя да намери целта
15 - Любенов отрази шут на Галин Иванов
16 - Тодоров спаси удар на Валентин Николов
11 - Семерджиев центрира в наказателното поле на домакините, но вратарят Димитър Тодоров хвана топката
30 - Селсо Рапосо центрира отдясно, но ударът с глава на Валентин Николов мина встрани от вратата на домакините
40 - Николов си освободи място за удар при точката за изпълнение на дузпа, но прати топката над вратата на Тодоров
45+1 - Николов отправи неточен удар
45+3 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - Лолала не успя да уцели добре топката и ударът му отблизо не затрудни стража на домакините
61 - Георги Русев центрира от пряк свободен удар, Любенов се размина с топката, а тя стигна до Димитър Пиргов
65 - Денислав Ангелов преодоля Марио Петков отляво и навлезе в наказателното поле, след което намери Денислав Александров на дузпата, а неговият удар бе избит от Любенов
66 - Галин Иванов се разпише от малък ъгъл, но отново вратарят на Локомотив спаси
70 - Денислав Александров стреля много опасно от близка дистанция, но стражът на гостите се намеси прекрасно и изби в корнер
76 - ГОООЛ за Локо (София)! Александър Аександров центрира в наказателното поле, където Илия Димитров засече с глава и се разписа за 0:1
90 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Георги Русев центрира в наказателното поле на гостите и домакините имаха претенции за дузпа, а съдията Георги Димитров посочи бялата точка след помощта на ВАР и преглеждане на ситуацията
90+3 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Галин Иванов с безкомпромисно изпълнение от бялата точка изравни за 1:1
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 и Локомотив (София) завършиха 1:1 и поделиха по точка

ЦСКА 1948: 1. Димитър Тодоров - 5. Махаил Минков, 3. Димитър Пиргов , 44. Костадин Илиев - 7. Марио Топузов (71 22. Димитър Илиев), 8. Ивайло Климентов (71 88. Мартин Хайдаров ), 18. Ивайло Чочев – К, 11. Денислав Александров -  10. Георги Русев, 98. Валентин Йосков (26 9. Денислав Ангелов ), 33. Галин Иванов
Резерви: 12. Никола Виденов , 88. Мартин Хайдаров, 28. Емануил Личев, 22. Димитър Илиев, 51. Мерт Салимехмед, 65. Ариф Ферадов, 9. Денислав Ангелов
Треньор: Мирослав Миндев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов , 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков – К , 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев , 5. Георгиос Катсикас, 10. Валентин Николов (83 2. Стойчо Атанасов), 7. Александър Александров (90+4 99. Жоната Машадо), 44. Божидар Кацаров, 9. Мохаммед Бухмиди (58 19. Илия Димитров), 11. Раел Лолала
Резерви: 1. Цветомир Витков , 99. Жоната Машадо, 19. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев, 77. Мартин Стоилов
Треньор: Иван Колев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия