Националният отбор на България за девойки до 16 години записа втора поредна победа на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в курортен комплекс "Албена". Два дни, след като отвяха Грузия с 4:1, този път възпитаничките на селекционера Троян Радулов надиграха Румъния със 7:6 след дузпи, като в редовното време мачът завърши при 2:2.

Гостите откриха резултата в 11-ата минута, когато след грешка в отбраната на България топката стигна до Оана Негра, която вкара за 1:0.

До края на полувремето възпитаничките на Троян Радулов осъществиха пълен обрат. В 15-ата националките изравниха, когато Ивана Найденова реализира с глава. Тринадесет минути по-късно „лъвиците“ поведоха чрез Яница Иванова, която с хубав удар от 15 метра прати топката в левия ъгъл.

В 75-ата минута отново Оана Негра бе най-съобразителна и прати топката в мрежата за 2:2.

Две минути преди края Габриела Боюклиева можеше да донесе победата за България, след като остана очи в очи с вратарката Саломон, но пропусна. Така срещата завърши при 2:2, като по регламент при равенство се изпълняват 11-метрови удари.

При тях българските показаха по-здрави нерви. Мариела Недева, Лилия Бирова, Александра Янева, Даниела Лазарова и Ебру Дормушали бяха точни, самоАнна Георгиева не сполучи.

За гостите Камелия Мораду, Ана Мария Владулеску, Оана Негра и Александра Стоица вкараха, докато Стефания Бурчеа и Ралука Бороди пропуснаха.

„Не съм доволен от резултата. Заслужавахме да спечелим в редовното време, защото бяхме по-добрия отбор през целия мач. Тимът на Румъния е сериозен, но ние имахме инициативата, искахме повече победата и момичетата ни бяха по-добри“, заяви селекционерът Троян Радулов.

В другата среща Хърватия победи Грузия с 1:0.

В класирането лидер е Хърватия с 6 точки, следвана от България с 5. Съставите на Румъния и Грузия са съответно с 1 и 0 точки на последните две места.

(Според регламента на турнира за чиста победа се присъждат – 3 точки, за победа при дузпи - 2 точки, а при загуба с дузпи 1 точка).

Следващият и последен мач на България е срещу Хърватия, в четвъртък от 11:00 часа на стадион „Албена 1“.

Румъния – България 6:7 след дузпи (2:2 в ред. време)
1:0 Оана Негра (11), 1:1 Ивана Найденова (15), 1:2 Яница Иванова (28), 2:2 Оана Негра (75)

Съставът на България: 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 6. Лилия Бирова, 13. Анна Георгиева, 16. Даниела Лазарова, 7. Гергана Петкова (65-Недрет Заструг), 8. Антонина Петкова – капитан (65-Габриела Боюклиева), 10. Мариела Недева, 11. Ивана Найденова (80-Румяна Новакова), 18. Теодора Йорданова (60-Ебру Дормушали), 9. Александра Горанова (49-Александра Янева)
Селекционер: Троян Радулов