ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) подчини у дома Берое с 2:0 в мач от плейофите и 32-ия кръг на efbet Лига и до голяма степен си осигури оставането в елита.

Домакините започнаха по-добре и още в 6-ата минута можеха да поведат. Браян Мендоса намери отлично зад отбраната на гостите Мирослав Маринов, който обаче избърза със завършващия удар и не успя да затрудни опитния вратар Иван Караджов. Осем минути след това центриране на Даниел Генов от пряк свободен удар затрудни защитата на гостите, но първо Меси се размина с топката, а дебнещият на задната греда Клери Сербер не успя да намери целта.

Постепенно Берое изравни играта, но стигна само до един удар на Симеон Мечев в 27-ата минута, който бе уловен с лекота от Красимир Костов. В 38-ата минута и опитът на Тонислав Йорданов не създаде проблеми за стража на врачани.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката усилията на домакините дадоха резултат с два бързи гола в рамките на три минути. В 59-ата минута Красимир Костов изрита силно топката в половината на гостите и след като никой не успя да играе с нея, тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя пред Зария Ламбулич, напредна и преодоля Караджов за 1:0. Три минути след това Чавдар Ивайлов пусна майсторски пас към Даниел Генов, който остана очи в очи с Иван Караджов и го преодоля с удар между краката за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време Мартин Кавдански изби с глава от голлинията, но впоследствие бе вдигнат и флага за засада на играч на Берое.

След успеха врачани са на 11-а позиция в класирането с 32 точки, задминавайки заралии, които са точно под тях с 30. Септември, който е на позиция за бараж за място в елита, е с 25 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БЕРОЕ 2:0
1:0 Мирослав Маринов (59), 2:0 Даниел Генов (62)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Мирослав Маринов получи хубав пас, напредна с топката, но стреля слабо и вратарят на гостите Иван Караджов улови.
14 - Клери Сербер излезе на изгодна позиция, но не успя да стреля добре с глава и да намери целта.
26 - Васил Василев центрира в наказателното поле, но Тонислав Йорданов нямаше как да отправи добър изстрел.
27 - Симеон Мечев стреля силно от дистанция, Красимир Костов първоначално се затрудни, но после улови.
39 - Бауренски центрира към Тонислав Йорданов, който опита да свали топката за Васил Василев, но топката се върна при него. Йорданов отправи изстрел, но Костов с лекота се справи.
45 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
59 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първа топка и тя стигна до Мирослав Маринов, който напредна и преодоля Караджов за 1:0.
62 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Чавдар Ивайлов разсече отбраната на гостите с пас към Даниел Генов, който матира Караджов за 2:0.
67 - Серкан Юсеин стреля по посока вратата на Красимир Костов, но стражът на Ботев (Враца) изби в корнер, след който не последва нищо опасно за врачани.
85 - Красимир Костов не излезе добре, но Мартин Кавдански подсигури стража си, чистейки от голлинията, а след това бе маркирана и засада.
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) срази Берое с 2:0 и направи огромна крачка към оставането си в елита.

Ботев (Враца):  76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (8016. Красимир Тодоров), 11. Момчил Цветанов, 15. Мирослав Маринов  (8014. Марко Мажуга), 17. Чавдар Ивайлов (7510. Лукас Брамбила), 18. Диого Барбоса , 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (90+137. Том Рапнуи)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 10. Лукас Брамбила, 14. Марко Мажуга, 16. Красимир Тодоров, 21. Жан Пиер да Силва, 22. Петър Кепов, 37. Том Зарандона, 77. Пламен Петров
Треньор: Дани Моралес

Берое: 73. Иван Караджов, 4. Бубакар Траоре (6677. Божидар Пенчев), 6. Макс Челич , 7. Йоан Бауренски (668. Серкан Юсеин), 13. Ромарио Мойс (6010. Уерди Мара), 14. Педро Енрике  (465. Зария Ламбулич), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев (609. Калоян Кръстев), 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 23. Иван Гошев, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Христо Ботев", Враца

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР