С попадение на Тони Тасев Славия направи равенство 1:1 с Крумовград в третата си контролна среща на лагера в Банско.

Новакът в елита взе преднина още в третата минута, когато Серкан Юсеин центрира от корнер и Бисер Бонев се разписа във вратата, пазена от Николай Кръстев.

Точно половин час по-късно Тони Тасев отне топката от противник и с техничен удар от дистанция изравни - 1:1.

След почивката треньорът на Славия Хосе Мария Бакеро направи множество промени в състава, а в 57-ата минута силен удар на Иван Минчев се отби в напречната греда на вратата на Крумовград.

Неофициален дебют за новака в елита записаха най-новите попълнения Александър Колев и Андрей Йорданов.

В четвъртък Славия се изправя срещу румънския Университатя (Крайова), който също е на лагер в Банско. Мачът е от 11:00 часа и е последен за "белите" от подготовката в зимния курорт.

До момента Славия има две победи и eдно равенство в предсезонните си контролни мачове. За Крумовград това бе втори мач. Преди дни новакът в Efbet Лига отвя с 4:0 Пирин (Разлог).

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Валентин Петров, Емил Мартинов, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Иван Минчев, Емил Стоев, Галин Иванов, Йон Бакеро, Тони Тасев (като резерви влязоха: Виктор Генев, Натан Гасама, Сибиру Кейта, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Роберто Райчев, Кристиан Добрев, Владимир Никилов, Георги Търтов)

Крумовград: 12.Янко Георгиев, 14.Д. Миланович, 3. Калоян Пехливанов, 33. Божидар Кацаров, 5. Бисер Бонев, 99. Жак Пехливанов, 77. Андрей Йорданов, 10. Серкан Юсеин, 7. Китан Василев, 71. Бруно Гарсия, 87. Александър Колев

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023

СЛАВИЯ 1:1 КРУМОВГРАД | КРАЕН РЕЗУЛТАТ 0:1 Бонев (3) 1:1 Тасев (33) #БЕЛИТЕОТСОФИЯ #ЗАЕДНОЗАСЛАВИЯ #СЛАВИЯСОФИЯ #SLAVIASOFIA #ПФКСЛАВИЯ1913 #ЗАЕДНОМОЖЕМ #SLAVIASOFIA

Публикувахте от Slavia Sofia в Вторник, 4 юли 2023 г.