ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Пирин записа важна победа срещу директен съперник в битката за оцеляване в родния футболен елит. В мач от 23 кръг на efbet Лигата „орлетата“ се наложиха с 2:0 над Хебър. И двете попадения в мача паднаха в рамките на две минути през второто полувреме, а гостите завършиха с човек по-малко.

Домакините бяха по-активният тим и през първото полувреме направиха много опасни атаки по дясното крило. Играчите на Христо Янев обаче не успяха да стигнат до гол единствено заради неточния си мерник и няколко добри намеси на вратаря на Хебър Петър Дебърлиев.

Още в началото на втората част Пирин успя да вкара топката във вратата на гостите от Пазарджик, но попадението на Даниил Кондраков беше отменено заради засада. Десет минути по-късно „орлетата“ имаха претенции за дузпа, но след преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР беше преценено, че няма нарушение на правилата.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

В 67-ата минута домакините откриха резултата. След изпълнение на корнер топката рикошира в тялото на Арсенио Валпорт и отиваше към вратата на Хебър, но Дебърлиев успя да избие. Кондраков обаче се оказа на половин метър от голлинията и при добавката се разписа без проблем.

Само две минути по-късно Пирин удвои аванса си. Резервата Борис Тютюков беше точен с глава, след като засече центриране на Бенгюзов от дясното крило. В 71-ата минута Венсан Марсел пропусна най-чистото положение за гостите, като ударът му от наказателното поле мина встрани от вратата на Янко Георгиев.

В добавеното време на мача Хебър остана с човек по-малко. Камен Хаджиев беше отстранен от игра, след като получи втория си жълт картон.

Така Пирин записа втора поредна победа, след като в предишния кръг взе трите точки при гостуване на Лудогорец. „Орлетата“ са на 14-о място с 19 точки, на една зад Берое, който е с мач по-малко. Хебър е 15-и с 16 точки. В следващия кръг тимът на Христо Янев гостува на Ботев (Враца) на 19 март, а ден по-рано отборът от Пазарджик приема Лудогорец.

ПИРИН - ХЕБЪР 2:0
1:0 Даниил Кондраков (67), 2:0 Борис Тютюков (69)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (83-29.Мартин Бачев, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев , 14. Даниил Кондраков , 26. Иван Тасев (65-24.Борис Тютюков ), 17. Илкер Будинов  (74-8.Дмитро Семенив), 9. Преслав Йорданов (83-10.Славчо Шоколаров), 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис
Резерви: 12. Максим Ковальов, 24. Борис Тютюков, 6. Вергил Янев, 23. Димитър Тонев, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев, 10. Славчо Шоколаров, 16. Марсел Бибишков, 15. Любомир Тодоров
Треньор: Христо Янев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов , 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин  (60-77.Октай Хамдиев), 27. Роберт Мазан, 15. Камен Хаджиев , 55. Георги Вълчев  (83-99.Архан Исуф), 8. Алехандро Гарсия, 98. Георги Търтов (60-11.Ларен Марузин), 97. Венсан Марсел  (72-.39.Анте Живкович), 17. Арсенио Валпорт (83-10.Марк-Емилио Папазов)
Резерви: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 11. Лорен Марузин, 10. Марк-Емилио Папазов, 19. Муса Сила, 77. Октай Хамдиев, 33. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски, 39. Анте Живкович
Треньор: Владимир Манчев

Благоевград, стадион „Христо Ботев“
Съдия: Никола Попов

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
5 -  Георги Вълчев беше изведен отдясно в наказателното поле и подаде на Арсенио Валпорт на първа греда, който обаче стреля покрай вратата.
7 -  Петър Дебърлиев плонжира, за да парира опасен удар на Преслав Йорданов с глава
15 - Бенгюзов стреля опасно от фаул, но топката мина над вратата
19 - Арсенио Валпорт засече с глава центриране от корнер, но Янко Георгиев улови без проблем
21 -  Будинов проби отдясно в наказателното поле на Хебър и стреля в далечния ъгъл, но Дебърлиев плонжира и изби в корнер
22 - Преслав Йорданов с глава отигра центриране от корнер, но топката мина над вратата
31 -  Будинов финтира Камен Хаджиев по десния фланг. Атаката премина през Преслав Йорданов, чието центриране беше блокирано. Топката попадна в Даниил Кондраков, който стреля и след рикошет затрудни Дебърлиев, който все пак успя с една ръка да избие над гредата
32 - Нова опасност пред вратата на гостите след пробив по дясното крило на Пирин. Александър Дюлгеров центрира, а Иван Тасев игра с глава на далечната греда, но топката излезе в аут
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме
46 -  ОТМЕНЕН ГОЛ! Преслав Йорданов стреля от границата на наказателното поле, Дебърлиев отби, но при добавката Кордраков прати топката във вратата. Футболистът на Пирин обаче е бил в положение на засада, която беше маркирана от страничния съдия
55 -  Претенции на Пирин за дузпа. При разбъркване в наказателното поле на Хебър топката се чукна в ръката на Камен Хаджиев. Ситуацията беше прегледана с ВАР, където се видя, че ръката на играча на Хебър е прибрана до тялото и няма основание за 11-метров наказателен удар
67 -  ГОООЛ! Домакините откриха резултата. Дебърлиев парира рикошет в тялото на Арсенио Валпорт след корнер, но топката попадна в Кондраков, който се разписа на половин метър от голлинията
69 -  ГОООЛ!! Второ попадение за Пирин. Резервата Борис Тютюков се разписа с глава след центриране на Бенгюзов отдясно
71 -  Венсан Марсел стреля от наказателното поле на Пирин, но топката мина встрани от вратата на Янко Геогиев
90+1 -  Хебър остана с човек по-малко, след като Камен Хаджиев получи втори жълт картон в мача
90+6 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР