Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

ЦСКА загуби от Локомотив (Пловдив) с 1:2 в контрола, която се игра на стадион “Българска армия”. Двубоят се състоя след спешната среща между ръководството на “червените” от “Титан” и футболистите.

За първи път от доста време насам Стойчо Младенов имаше на разположение всички налични футболисти, които ще използва и за първенство. Както е известно, до 1 септември специалистът използваше един състав за “А” група, а забранените за картотекиране повече от десет футболисти играеха само в контроли. ЦСКА днес разполагаше с отбор от 21 играчи, които сформираха два отделни състава срещу Локомотив (Пловдив). В контролата участие днес не взеха контузените Костадин Стоянов и Иван Бандаловски, както и младежките национали Ангел Грънчов и Антон Карачанаков.

ЦСКА изигра слаб мач и логично загуби. Головете за гостите от Пловдив реализираха дебютантът Атанас Курдов и Валери Георгиев, а за “армейците” почетното попадение вкара бразилският нападател Тасио.

В стартовия състав Стойчо Младенов заложи на Томаш Черни на вратата. Отдясно в защита започна Лукас Саша, в центъра капитанът Апостол Попов и Пламен Крачунов, а отляво Нилсон Антонио. В средата на терена играха Сержиньо с Тенгариня, пред тях тримата офанзивни полузащитници - Александру Пакурар, Присо и Анисе, които помагаха на единствения нападател Мишел Платини.

В 11-ата минута Тенгариня стреля към вратата на Локомотив, но Господинов спаси. Последва удар на Крачунов с глава след центриране на Пакурар, но вратарят на “смърфовете” отново отрази. В 23-ата минута ЦСКА пропиля поредното положение, този път Платини не успя да преодолее Йордан Господинов. В следващите минути домакините имаха още един шанс, но Тенгариня не успя. Противно на всякаква логика и на превеса на ЦСКА на терена Локомотив откри резултата. В 35-ата минута след ъглов удар Атанас Курдов с глава реализира за 1:0.

На полувремето Стойчо Младенов извади 8 от 11-те титуляри. На терена останаха единствено Анисе, Тенгариня и Пламен Крачунов. В 48-ата минута влезлият като резерва Тодор Янчев уцели гредата след центриране на Скиорили. При добавката последва удар на Тасио, но вратарят Господинов спаси. В 62-ата минута Локомотив поведе с 2:0. Тенгариня настъпи топката и я предостави на Валери Георгиев, който излезе сам срещу вратаря Макенджиев и вкара.

В 77-ата минута ЦСКА намали на 1:2. Пазилият много силно за "смърфовете" Йордан Господинов допусна грешка, не улови добре центриране на Анисе отляво, топката рикошира в тялото на съотборника му Кавдански, стигна до Тасио, който реализира за крайното 1:2. В оставащите минути ЦСКА имаше един пряк свободен удар, от който не последва нищо опасно за гостите от Пловдив.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Атанас Курдов (35), 0:2 Валери Георгиев (62), 1:2 Тасио (82)