"Ботев" (Пловдив) и Славия завършиха 0:0 в последната контрола и за двата отбора преди подновяването на "А" група. Мачът се игра пред 2000 зрители на Коматево. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалия през седмицата легендарен вратар на "канарчетата" Михаил Карушков.

Първата добра възможност за гол пред избраниците на Петър Пенчев се откри в 6-ата мината. Иван Цветков получи пас, напредна към вратата на Георги Петков, подаде надясно към Йордан Христов, който центрира, но никой от съотборниците му не успя да засече.

В 20-ата минута реферът Георги Кабаков показа директен червен картон на Филип Филипов. Защитникът на домакините спъна Жереми Манзаро пред наказателното поле, спирайки опасния му пробив към вратата на Адам Стаховяк.

Предварителната договорка между двамата треньори позволи на домакините да пуснат нов състезател. На терена за "Ботев" влезе бившият играч на Славия Даниел Златков.

Малко преди почивката Цветелин Чунчуков пропусна да реализира. Цветков елиминира двама от Славия и мушна топката между тях към младия си съотборник, който пък опита директен удар към вратата на Петков, но над напречната греда.

В началото на втората част с пропуск за "канарчетата" се отчете и Божидар Васев. В 65-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като капитанът Иван Цветков бе изблъскан в наказателното поле, но Кабаков подмина ситуацията.

Манзаро можеше да донесе победата за Славия четвърт час преди края, когато почти фронтално срещу вратата на появилия се на смяна Михаил Иванов, стреля, но стражът на "Ботев" изби в ъглов удар.

До края "жълто-черните" се опитаха да достигнат до победата и да зарадват верните си привърженици, които бяха изпълнили до краен предел централната трибуна. Гол обаче не падна и контролата приключи 0:0.

Следвата седмица в 20-ия кръг на "А" група Славия гостува на Черно море във Варна, докато "Ботев" посреща Марек.

"БОТЕВ" (Пловдив): Адам Стаховяк (46 - Михаил Иванов), Пламен Николов, Радослав Терзиев, Филип Филипов (21 - Даниел Златков), Йордан Христов, Милен Гамаков (78 - Станислав Дрянов), Томаш Иршак, Божидар Васев, Мариян Огнянов (42 - Лъчезар Балтанов), Цветелин Чунчуков (79 - Наско Милев), Иван Цветков
Треньор: Петър Пенчев