Ботев Враца надви трудно гостуващия Хебър Пазарджик с 1:0 в мач от 32-ия кръг и втората шестица на efbet Лига, записвайки изключително важна победа в битката за оцеляване. Марко Мажуга (33) вкара гола за успеха на домакините, които завършиха в намален състав, след като в 85-ата минута Клери Сербер бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Домакините бяха по-активни през първата част и логично поведоха в резултата. След пропуски на Клери Сербер, Мартин Смоленски и Мирослав Маринов се стигна до 33-ата минута, в която врачани материализираха превъзходството си. Клери Сербер овладя топка на левия фланг и проби, показвайки страхотен дрибъл и техника, като нахлу в наказателното поле, а при подаването му се получи рикошет, като Марко Мажуга се ориентира добре и успя да засече за 1:0.

След почивката в 53-ата минута Браян Переа успя да изведе Марко Мажуга, който стреля от чиста позиция, но Петър Дебърлиев показа чудесен рефлекс и направи добро спасяване, избивайки в корнер.

Веднага след това Браян Переа си освободи пространство около границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля, като се получи рикошет в Лазар Марин, но стражът на Хебър отново отрази. В 63-а минута Ботев Враца получи правото да изпълни пряк свободен удар, като Даниел Генов стреля директно, но Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.

В 74-ата минута Марко Мажуга се измъкна от противниковата защита и показа скоростта си, но завършващият му удар не бе прецизен и профуча над вратата. Десетина минути по-късно Клери Сербер показа негативна реакция срещу съдията и той не се поколеба да му покаже втори жълт и респективно червен картон. С човек повече и осем минути добавено време обаче гостите не успяха да се възползват от числения превес и си тръгнаха без точки.

След успеха врачани заемат предпоследното 15-о място с 28 точки, което значи директно изпадане, а Хебър е с 30 пункта на 14-ата позиция, даваща право на участие в бараж срещу третия от Втора лига.

БОТЕВ ВРАЦА - ХЕБЪР 1:0
1:0 Марко Мажуга (33)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа (1988. Иван Нешков), 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер , 14. Марко Мажуга  (7318. Диого Барбоса), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски (895. Петко Ганев), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (469. Даниел Генов), 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев
Резерви: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 11. Ласана Н'диайе, 37. Марио Киконда, 20. Мартин Христов, 5. Петко Ганев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков
Треньор: Христо Янев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско , 24. Лазар Марин, 13. Архан Исуф, 75. Йоан Н'зи, 44. Николай Николаев (463. Богомил Божуркин), 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев (6429. Шейх Диаманка), 77. Октай Хамдиев (4611. Атанас Кабов), 17. Марк-Емилио Папазов (6421. Божидар Пенчев)
Резерви: 32. Боян Загорски, 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 8. Стилиян Тисовски, 29. Шейх Диаманка
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Драгомир Драганов
ВАР: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
2 - Клери Сербер овладя и навлезе в наказателно поле, но ударът му от малък ъгъл бе неуспешен.
17 - Първият точен удар бе дело на Мартин Смоленски, но Петър Дебърлиев спаси без проблем.
27 - Мирослав Маринов стреля покрай вратата на Дебърлиев.
33 - ГОООЛ за Ботев Враца! Клери Сербер успя да овладее да остави топката в игра, а след това по земя пусна към Марко Мажуга успоредно на голлинията и той прати топката във вратата за 1:0.
43 -  Георги Каракашев стреля с първото докосване с левия си крак от въздуха от трудна позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Ботев Враца.
45+2 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Дебърлиев направи добро спасяване с една ръка при изстрел на Мажуга.
64 - Георги Каракашев отправи точен удар, който не затрудни Красимир Костов.
74 - Мажута излезе на добра позиция, но прати топката над вратата.
85 - Врачани останаха с човек по-малко, след като Клери Сербер получи втори жълт картон.
88 - Хебър натиска в търсене на изравнителен гол, а домакините дебнат за контраатаки.
90+8 - Край на мача! Ботев Враца надви Хебър с 1:0 във важен мач от битката за оцеляване.