Пирин (Благоевград) спечели с убедителното 5:1 гостуването си на Несебър и вече е едноличен лидер във Втора лига. "Орлетата" събраха 23 точки и са първи - с 3 повече от дубъла на Лудогорец. Третият Монтана има 19. Несебър е чак на 18-ото място с 6 т.

Първото опасно положение бе на сметката на домакините, когато след центриране отдясно, играч на Несебър стреля с глава, но Красимир Костов плонжира и спаси. В 22-та минута при отлична атака през центъра Аймен Суда направи отлично двойно подаване с Валентин Йосков и с майсторски завършек даде аванс на Пирин.

Десет минути по-късно след многоходова акция Георги Вълчев изведе Суда на стрелкова позиция, но нападателят стреля над вратата. В последните минути на първата част Пирин получи дузпа за нарушение срещу Аймен Суда. От бялата точка Йосков бе категоричен и даде комфортна преднина на Пирин на почивката.

„Орлетата“ започнаха отлично второто полувреме. Красимир Костов с дълъг пас подаде на Аймен Суда, който изпревари защитата на „делфините“ и с техничен удар покрай вратаря направи класически аванса на гостите. В 58-ата минута Суда изведе Гобе Гуано сам срещу стража на Несебър и той също се разписа - 4:0 за Пирин.

Десет минути преди края на редовното време домакините върнаха едно попадение чрез Валентин Сливов. В ответната атака Вълчев подаде към Суда и опитният нападател оформи своя хеттрик за крайното 5:1 за Пирин.

НЕСЕБЪР - ПИРИН 1:5
0:1 Аймен Суда (22), 0:2 Валентин Йосков (45-дузпа), 0:3 Аймен Суда (47), 0:4 Гобе Гуано (58), 1:4 Валентин Сливов (80), 1:5 Аймен Суда (82)

Съставът на Пирин: К. Костов, Бодуров (И. Костов), Божуркин (Бандев), Боянов, Вълчев, Динев (Ботнари), Дюлгеров, Иванов, Йосков (Гуано), Петров (Бучев), Суда

ВТОРА ЛИГА - 9 КРЪГ

14 септември 2024 г. (събота), 17:00 часа
Лудогорец II - Спартак (Плевен) 3:2
0:1 Христиан Петков (15), 0:2 Васил Шопов (36), 1:2 Александър Маринов (66), 2:2 Иван Йорданов (90+3), 3:2 Александър Маринов (90+4)

Янтра (Габрово) - Фратрия (Бенковски, обл.Варна) 1:2
1:0 Мартин Тошев (15), 1:1 Денислав Ангелов (63), 1:2 Денислав Ангелов (79)

Миньор (Перник) - Спортист (Своге) 1:1
1:0 Димитър Стоименов (40), 1:1 Алпай Рамадан (85)

Струмска слава (Радомир) - Ловеч 0:1
0:1 Юсеин Касов (56)

Марек (Дупница) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
1:0 Илия Димитров (44), 2:0 Илия Димитров (62)