Черно море победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в първи мач от шестия кръг на Еfbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна. В герой за "моряците" и днес се превърна Евгений Сердюк. Украинският голмайстор се разписа в третата минута и това се оказа достатъчно на тима на Илиан Илиев да вземе трите точки и да оглави временното класиране. Черно море има 12 в актива си след 4 победи и 1 поражение до момента от пет двубоя. Пирин остава с едва 2 точки на една от последните позиции.

За гостуването във Варна "орлетата" имаха сериозни кадрови проблеми. Вирусна инфекция остави тима без треньора Красимир Петров и асистента му Васил Петров. При отсъствието им Пирин беше воден от бившия защитник на Литекс Пламен Николов, който е помощник на Краси Петров.

Извън групата за останаха наказаният Красимир Станоев и контузените Петър Занев, Преслав Йорданов и Николай Бодуров.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Черно море започна страхотно двубоя и още в третата минута успя да открие резултата. Капитанът на Пирин Александър Дюлгеров опита да подаде към Илиан Костов, но сгреши, което позволи на Сердюк да отнеме, да премине покрай него в наказателното поле и останал сам срещу Янко Георгиев реализира за 1:0.

В 6-ата минута Вячеслав Велев засече с глава след центриране от корнер, но топката премина от дясната греда на Иван Дюлгеров. Само минута по-късно Матиас Курьор получи отляво в наказателното поле на Пирин и стреля силно към близкия ъгъл, но Янко Георгиев успя да улови топката.

В 13-ата "моряците" пропуснаха да покачат резултата, след като на два пъти Христофор Хубчев изчисти топката, първо от голлинията след удар на Мазир Сула. До почивката Пирин имаше две възможности. Славчо Шоколаров отправи коварен изстрел от сериозна дистанция, а Дюлгеров не успя да улови топката, стигна се до кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, но никой не успя да направи добавка. Секунди след това и Станислав Костов пробва мерника си, но в аут.

В 68-ата минута Васил Панайотов комбинира с Мимито на левия фланг, който пък пусна в коридор за Сердюк в наказателното поле. Украинският нападател нанесе мощен удар, Янко Георгиев спаси. Веднага след това Стефан Велев опита да направи добавка с глава, но право в ръцете на стража на гостите. Малко преди края Сердюк направи нов пропуск, а в добавеното време на мача Мартин Смоленски от Пирин стреля към вратата на "моряците", Иван Дюлгеров улови.

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 1:0
1:0 Евгений Сердюк (3)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
3  ГОЛ! Евгений Сердюк откри резултата - 1:0. Александър Дюлгеров сбърка с паса си за Илиан Костов, което позволи на голмайстора на "моряците" да отнеме и да се разпише, след като се озова сам срещу Янко Георгиев.
7 - Янко Георгиев спаси удар на Курьор.
13  Мазир Сула стреля, Христофор Хубчев изчисти от голлинията. Топката обаче попадна в Мади Кета, чийто изстрел също бе блокиран от Хубчев.
18 - Вратарят на Черно море Иван Дюлгеров спаси мощен изстрел на Славчо Шоколаров.
19 - Нов шанс за гостите. Станислав Костов отправи удар, топката премина на сантиметри покрай лявата греда.
40  Принудителна смяна за Черно море. Контузеният Мазир Сула е заменен от Николай Златев.
45+3 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
68  Домакините пропуснаха отличен шанс. Васил Панайотов комбинира с Мимито на левия фланг, който пък пусна в коридор за Сердюк в наказателното поле, украинецът стреля, Янко Георгиев спаси. Впоследствие Стефан Велев опита да направи добавка с глава, но право в ръцете на стража на гостите.
86 - Сердюк отново се озова на добра позиция, но изпрати топката над вратата на Пирин.
90+2 - Резервата за Пирин Юки Айзо беше изведен отлично на десния фланг, влезе в наказателното поле на Черно море и подаде към Мартин Смоленски, който шутира, но в ръцете на Иван Дюлгеров.
90+4 - Край на мача. Черно море победи Пирин с 1:0.

Черно море
ЧEРНО МОРЕ25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 15.Петар Босанчич, 6.Виктор Попов, 32.Мартин Дичев, 71.Васил Панайотов (к), 7.Матеус Клементе (56  77.Стефан Велев), 19.Матиас Курьор (56  88.Мимито), 20.Мади Кета (84  10.Велислав Василев), 8.Мазир Сула (40  39.Николай Златев), 9.Евгений Сердюк
Резерви: 22.Георги Георгиев, 11.Алекс Фернандес, 39.Николай Златев, 4.Росен Стефанов, 77.Стефан Велев, 31.Закария Беншаа, 10.Велислав Василев, 88.Мимито
Треньор: Илиан Илиев

ПИРИН: 21.Янко Георгиев, 38.Александър Дюлгеров (к), 45. Христофор Хубчев (71  6.Юлиян Попев), 19. Вячеслав Велев, 73.Венцислав Бенгюзов (76  8.Емил Янчев), 26.Иван Тасев (76  20.Даниел Иванов), 25.Илиан Костов, 23.Казуки Такахаши, 18.Мартин Смоленски, 10.Славчо Шоколаров (87  2.Юки Айзо), 29.Станислав Костов (76  7.Китан Василев)
Резерви: 12.Максим Ковальов, 77.Васил Христов, 20.Даниел Иванов, 8.Емил Янчев, 7.Китан Василев, 2.Юки Айзо, 6.Юлиян Попев
Треньор: Пламен Николов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия