Дубълът на ЦСКА победи Миньор в Перник с минималното 1:0 в много интригуващ мач от Втора лига. В герой за „червените“ се превърна Марк-Емилио Папазов, който се разписа в 61-ата минута и донесе трите точки на тима на Владимир Манчев.

Първата част премина равностойно и без сериозни опасности за двамата вратари. След почивката "червените" установиха натиск и в 50-ата минута бяха близо до гол. Йоан Борносузов стреля с глава, Леонтиев спаси.

В 61-ата минута Марк-Емилио Папазов отправи удар от границата на наказателното поле, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Миньор.

След попадението "червените" забавиха подновяването на играта при извършване на смяна. Играч на домакините избута Радослав Живков, който трябваше да напусне терена, след което настана меле. Много от футболистите се включиха в него, но в крайна сметка всичко се размина само с бутаници и няколко хвърлени от трибуните бутилки.

Най-запомнящото се до края беше червен картон на Петър Вуцов. Халфът на Миньор бе изгонен за удар без топка срещу Симеон Чатов.

Победата е трета в първенството за ЦСКА II. Тимът на Владимир Манчев е на 15-ото място с 12 точки, докато Миньор има 15 и заема деветата позиция.

За "червените" това беше пети пореден мач без допуснат гол.

Следващият двубой на ЦСКА II е домакинството срещу Беласица (Петрич) на 6 октомври (неделя) от 16:00 ч.

Съставът на ЦСКА II:  12. Марин Орлинов (к), 3. Лъчезар Иванов, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Чатов, 6. Петко Панайотов, 8. Юлиан Илиев (90+3’ 22. Наско Цеков), 20. Иван Тасев, 21. Александър Бучков, 7. Марк-Емилио Папазов (87’ 13. Никола Борисов), 9. Йоан Борносузов, 10. Радослав Живков (83’ 11. Виктор Василев)
Резерви: 30. Боян Загорски (в), 22. Наско Цеков, 13. Никола Борисов, 11. Виктор Василев, 15. Мартин Сотиров, 16. Божидар Петров, 17. Теодор Апостолов, 14. Алесандро Николов, 24. Петър Жабов
Треньор: Владимир Манчев

ВТОРА ЛИГА - 11 КРЪГ:

27 септември (петък)
Марек (Дупница) - Дунав (Русе) 1:1

28 септември (събота)
Янтра (Габрово) - Спартак (Плевен) 1:2
1:0 Айвън Ангелов (19), 1:1 Хрисимир Петков (81), 1:2 Хрисимир Петков (84)

Беласица (Петрич) - Фратрия 0:1
0:1 Денислав Ангелов (36)

Струмска слава (Радомир) - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Цветомир Вачев (70-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Добруджа 0:5
0:1 Андриан Димитров (33), 0:2 Велислав Боев (56), 0:3 Лукас Кардозо (63), 0:4 Ивайло Климентов (75), 0:5 Петър Георгиев (81)

Монтана - Несебър 2:0
1:0 Филип Ежике (55), 2:0 Димитър Буров (60-дузпа)

Eтър - Ловеч 1:0
1:0 Принс (67)

30 септември (понеделник), 17:00 часа
Лудогорец II - Пирин (Благоевград) 2:3
1:0 Хюсеин Кельовлуев (4), 1:1 Христо Петров (16), 1:2 Валентин Йосков (27), 2:2 Методий Стефанов (36), 2:3 Александър Дюлгеров (45+1)

Миньор (Перник) - ЦСКА II 0:1
0:1 Maрк-Емилио Папазов (61)

30 септември (понеделник), 18:30 часа