Пирин (Благоевград) победи като гост дублиращия отбор на Лудогорец с 3:2 в мач от 11-я кръг и затвърди лидерската си позиция във Втора лига. Успехът бе шести пореден далеч от дома за футболистите на Иво Тренчев, които нанесоха първо поражение на тима от Разград.

Още в четвъртата минута домакините поведоха, когато след самостоятелен рейд Хюсеин Кельовлуев с удар от границата на наказателното отбеляза за 1:0. Пирин бързо изравни. В 16-ата минута след хубава комбинация между Аймен Суда и Валентин Йосков, топката бе подадена към Христо Петров, който дебнеше на далечната греда и изравни - 1:1.

Десетина минути по-късно обратът бе факт. Валентин Йосков не остави шансове на вратаря Дамян Христов - 1:2.

Разградчани обаче бързо заличиха изоставането си в 36-ата минута, когато след центриране от статично положение включилият се в атака Методий Стефанов изравни за 2:2. В даденото от съдията продължение на първата част Суда центрира от свободен удар и включилият се в атака капитан Александър Дюлгеров отново изведе Пирин напред - 2:3.

След почивката темпото спадна и головите ситуации пред двете врати бяха малко. Три минути преди края на редовното време Аймен Суда отбеляза четвърти гол, но той бе отменен заради засада на нападателя.

С победата Пирин остава на върха с актив от 29 точки, със седем аванс пред втория Монтана. Лудогорец 2 остава на третата позиция с актив от 21.

ЛУДОГОРЕЦ II - ПИРИН 2:3
1:0 Хюсеин Кельовлуев (4), 1:1 Христо Петров (16), 1:2 Валентин Йосков (27), 2:2 Методий Стефанов (36), 2:3 Александър Дюлгеров (45+1)

Лудогорец II: Христов, Иванов, Илиев, Йорданов,  Кельовлуев, Луканов, Маринов, Николов, Пемперски, Стефанов, Тодоров

Пирин: Костов, Бодуров, Божуркин (Бучев), Боянов, Вълчев, Динев (Намнганда), Дюлгеров, Иванов, Йосков (Гуано), Петров, Суда

ВТОРА ЛИГА - 11 КРЪГ:

27 септември (петък)
Марек (Дупница) - Дунав (Русе) 1:1

28 септември (събота)
Янтра (Габрово) - Спартак (Плевен) 1:2
1:0 Айвън Ангелов (19), 1:1 Хрисимир Петков (81), 1:2 Хрисимир Петков (84)

Беласица (Петрич) - Фратрия 0:1
0:1 Денислав Ангелов (36)

Струмска слава (Радомир) - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Цветомир Вачев (70-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Добруджа 0:5
0:1 Андриан Димитров (33), 0:2 Велислав Боев (56), 0:3 Лукас Кардозо (63), 0:4 Ивайло Климентов (75), 0:5 Петър Георгиев (81)

Монтана - Несебър 2:0
1:0 Филип Ежике (55), 2:0 Димитър Буров (60-дузпа)

Eтър - Ловеч 1:0
1:0 Принс (67)

30 септември (понеделник), 17:00 часа
Лудогорец II - Пирин (Благоевград) 2:3

Миньор (Перник) - ЦСКА II 0:1

30 септември (понеделник), 18:30 часа