Съдии от Естония и Белгия ще ръководят следващите две европейски квалификации на младежкия ни национален отбор, воден от Иван Колев. На 4 септември от 18:00 часа в Ловеч "трикольорите" приемат Казахстан, от които загубихме на старта на кампанията с 0:2 в Алмати. На 9-и от 19:00 часа България гостува на Швеция.

Главен съдия на мача в Ловеч ще бъде Стен Калдма от Естония, а негови асистенти ще са Ханес Райнвалд и Гунар Нуума. Четвърти съдия е Кристо Тохвер, дежурен делегат и съдийски наблюдател ще е Патрик Фенеч (Малта).

Гостуването на Швеция в Трелеборг ще бъде ръководено от Люк Вутерс (Белгия) с помощници сънародниците му Михаел Кейен и Ив де Неве и Фредерик Гелдхоф - четвърти съдия. Дежурен делегат и съдийски наблюдател на мача ще е Уилям Хю Уилсън (Шотландия).

Селекционерът Иван Колев събира избраниците си в понеделник в 9:30 часа пред стадион "Васил Левски", след което "трикольорите" ще отпътуват за Ловеч, където ще бъдат на лагер. За предстоящите мачове с Казахстан и Швеция България ще бъде без Спас Делев, който е наказан заради червения картон, получен при загубата с 3:4 от Израел на "Герена". /БЛИЦ

Повиканите от Иван Колев за евроквалификациите с Казахстан и Швеция:

Вратари: Марио Кирев (Ювентус), Иван Караджов (ЦСКА)
Защитници: Павел Виданов (ЦСКА), Иван Иванов (ЦСКА), Виктор Генев (Левски), Тодор Стоев (Чавдар Етрополе), Милчо Макенджиев (Локо Мездра), Мартин Дечев (Локо Мездра), Васил Божиков (Миньор Перник), Филип Филипов (Сливен)
Полузащитници: Атанас Апостолов (Сливен), Мариян Огнянов (Левски), Лъчезар Балтанов (Левски), Дани Кики (Локо Пловдив), Дилян Колев (Ком-Миньор), Тодор Колев (Черно море)
Нападатели: Виктор Петаков (Сливен), Страхил Попов (Локо Мездра), Александър Тонев (Сливен), Галин Иванов (Славия), Радослав Димитров (Славия), Иван Цачев (Пирин)

Класирането в Група 6:

1.Казахстан 3 1 1 1 3:3 4
2.Израел 2 1 1 0 5:4 4
3.Черна гора 1 1 0 0 2:0 3
4.Швеция 0 0 0 0 0:0 0
5.БЪЛГАРИЯ 2 0 0 2 3:6 0

* Победителят, както и четирите най-добри втори отбори в десетте квалификационни групи се класират за баражите. Тези 14 тима ще бъдат разпределени чрез жребий в седем двойки, които ще определят седемте финалиста на Евро 2010. Домакинът Дания се класира директно на форума.