Етър победи с минималното 1:0 Академик Свищов в последната си контрола преди началото на първенството. Мачът бе интересен, но с твърде малко голови възможности. Първи пропуснаха домакините, след като Евгени Игнатов проби отляво и подаде към Тафраджийски, който вместо да стреля върна към дузпата и отбраната на “виолетовите” се справи със ситуацията, пише sport-vt.com. Почти идентично бе положението и пред другата врата. Николаев открадна топката в 31-ата минута, можеше да подаде на непокрития Стефан Гинчев, но предпочете да бие и не уцели вратата. Единственият гол падна в 87-ата минута, когато младият нападател Николай Иванов, син на бившия голмайстор на „виолетовите” Румен Иванов, получи топката, обработи я и с шут по диагонала в долния десен ъгъл я прати в мрежата на домакините. Етър завършва победно контролите, като има общо пет успеха и две загуби. Първият официален мач е в неделя в Дебелец срещу „Левски-2007”.

Академик: Йончев, Граматиков, Бачев, Ангелов, Ант. Иванов, И. Михайлов, Антонов, Игнатов, Тафраджийски, Каравелов, Пр. Антонов, Методиев (Ив. Иванов, Борисов, Фидин, Русев, Георгиев, Каролев, Колев, Петров).

Етър: Димитров, Караиванов, Ванков, Иванов, Николов, Ангелов, Тодоров, Трифонов, Николаев, Колев (30 Гинчев), Тисовски (М. Савов, Петров, Н. Иванов, Байдаков).