Етър победи Ботев (Враца) с 2:0 у дома в среща от 30-ия кръг на Efbet лига в Групата на изпадащите.

Двубоят започна вяло и до средата на първата част и двата отбора не показаха нищо стойностно. Тон за по-атакуващ футбол даде Алдаир от Етър в 26-ата минута с удар от дистанция.

Гостите от Враца отвърнаха с много опасен шут на Петър Атанасов в 34-ата минута и греда, отново след негов удар, малко след това.

Етър успя да поведе в 43-ата минута с гол на Преслав Боруков, който се възползва т разбъркване в наказателното поле и откри резултата (1:0).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна с натиск на гостите и в рамките на пет минути Ботев имаше три опасни възможности, но Ненов на два пъти и Керчев не се възползваха.

В следващия половин час играта се накъса от нарушения и неточни подавания, а двата отбора не успяха да създадат опасности за гол.

Етър можеше да реши всичко в 77-ата минута, но Миси Мезу не успя да уцели вратата от няколко метра след центриране отдясно. Минути преди края нервите взеха връх и съдията изгони Петър Атанасов (Ботев Враца) и Хосе Кордоба (Етър).

В последната минута Кнежевич вкара за 2:0 малко след появата си в игра от скамейката.

Ботев (Враца) заема 12-ата позиция в класирането с 28 точки, докато Етър е на 13-ата с три по-малко. Останалите два тима в Групата на изпадащите Монтана и Славия играят от 20:00 часа тази вечер.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0
1:0 Преслав Боруков (43), 2:0 Ловре Кнежевич (90+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
26'  Много добра възможност за Етър, но ударът на Алдаир премина на сантиметри встрани.
34'  Шанс за Ботев (Враца)! Петър Атанасов излезе сам срещу Христо Иванов, но стражът спаси.
35'  ГРЕДА за Ботев (Враца). Петър Атанасов отново шутира от границата на наказателното поле, но удари напречната греда.
43'  ГОООЛ за Етър! Преслав Боруков се възползва от разбъркване в наказателното поле и отблизо насочи топката в мрежата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Страхотен шанс за гостите! Юлиан Ненов получи топката отляво и стреля, но Иванов изби в корнер.
49' ОТМЕНЕН ГОЛ! Венцислав Керчев засече топката във вратата на Етър след центриране, но се оказа в положение на засада.
52' Юлиан Ненов се озова в страхотна позиция, но стреля над вратата.
77'  Невероятен пропуск на Миси Мезу пред вратата на Ботев след центриране отдясно, при което топката премина покрай двама бранители на гостите.
83'   Петър Атанасов (Ботев Враца) удари съперник без топка, а Хосе Кордоба (Етър) му налетя, заради което и двамата бяха изгонени.
90+1  ГООООЛ за Етър! Кнежевич се озова на добра позиция, залъга бранител и вратаря на Ботев и пусна топката технично във вратата за 2:0.
90+2' Край на мача.

ЕтърЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра (  Кольо Станев 76'), 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 17. Ивей Ромееш (  Даниел Младенов 90'), 26. Мариян Иванов , 7. Милчо Ангелов (  Миси Мезу 68'), 99. Преслав Боруков  (  Ловре Кнежевич 90' ), 16. Симеон Мечев (  Николас Фемия 90'), 3. Хосе Кордоба , 23. Христофор Хубчев
Резерви: 13. Анатоли Госпадинов, 81. Венелин Филипов, 10. Миси Мезу, 11. Даниел Младенов, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 18. Николас Фемия
Треньор: Александър Томаш

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Алассан Н'Диайе  (  Христо Златински 46'), 6. Даниел Гаджев (  Самия Аясс 66'), 17. Чавдар Ивайлов (  Петър Ганчев 80'), 94. Юлиан Ненов, 10. Петър Атанасов , 20. Дориан Бабунски ( Никола Колев 46')
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 14. Димитър Буров, 22. Никола Колев, 16. Петър Генчев, 28. Самир Аясс, 23. Христо Златински, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Веселин Великов

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: "Ивайло", Велико Търново