Етър завърши победно контролите, надделявайки с 2:0 срещу втория отбор на Лудогорец. След загубата в първата проверка в Габрово „виолетовите“ записаха силна серия от 4 победи - над Сливен, Етър II, Литекс и Лудогорец II и едно реми с Черно море във Варна.

Мачът в Разград започна равностойно и с двуостра игра. Още в първата минута домакините имаха добра ситуация чрез Кельовлуев, а етърци на свой ред направиха няколко опасни атаки по фланговете. Лудогорец II можеше да открие резултата след центриране от статично положение, когато последва удар с глава на Алекс Ганчев в напречната греда. На свой ред етърци също можеха да поведат в 28-ата минута – Алехандро надбяга бранител и излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина до гредата.

Двуострият мач продължи, като и двата тима създаваха възможности. Нов удар на Алехандро мина над гредата, а след удар на лудогорци топката бе избита от голлинията. В 43-ата минута Евгений Илиев на дъгата пред пеналта получи пас отдясно, напредна и с диагонален удар откри резултата за „болярите“ – 0:1. Веднага след това домакините също имаха положение, но не успяха.

В 52-ата минута резултатът бе удвоен. Алехандро бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. От бялата точка влезлият след почивката Даниeл Младенов бе точен за 0:2. До края вече положенията не бяха много и нови голове не паднаха, а в игра влязоха всички юноши на етърци.

При подновяването на първенството във Втора лига Eтър ще приеме Монтана на 14 февруари (вторник) от 17:30 часа, а Лудогорец II домакинства на Миньор (Перник) на 12 февруари (неделя) от 14:00 часа.

Съставът на Етър: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Янко Ангелов, Георги Александров, Емануил Личев, Валери Христов, Георги Ангелов, Евгений Илиев, Алехандро, Мартин Тошев (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Север Алиев, Николай Янков, Марио Балъков, Павел Иванов, Димитър Колев).