Новакът в елита Етър определено зарадва публиката на стадион „Ивайло“, обръщайки гостуващия Берое с 2:1 в контрола. Но не толкова заради първата победа в подготовката, а заради офанзивния футбол и факта, че диктуваше играта през всичките 90 минути.

В стартовия състав започнаха четирима от новите – Дамян Христов, Илкер Будинов, Шано Бокулда и Димо Бакалов. Последният в 13-ата минута от фаул стреля над гредата. Гостите обаче издебнаха етърви в 17-ата минута с една контра, при която Говачи центрира отдясно и оставеният непокрит Тонислав Йорданов с глава вкара за 0:1. Удар на Викторио Вълков също с глава не затрудни Дамян Христов.

„Виолетовите“ трайно пренесоха играта напред. В 37-ата минута Шано Буколда технично намери Крум Стоянов, който стреля без забавяне, но вратарят спаси. Отново Бакалов от фаул стреля над вратата.

Втората част започна с гол – след центриране отляво Мартин Тошев с глава изравни за 1:1. Последваха много силни минути и първо след пробив на скорост на Владислав Найденов защитник едва не си вкара автогол. После пък Тошев с глава стреля над гредата. В 52-ата минута Антъни Лебан с удар от дистанция принуди вратаря да спасява. Георги Александров с глава опасно насочи топката на сантиметри от гредата.

Мартин Николов пък с бомбен удар разтърси напречната греда. В 77-ата минута друго ново попълнение – Денислав Ангелов напредна сам срещу вратаря и технично се разписа за крайното 2:1.

ЕТЪР - БЕРОЕ 2:1
0:1 Тонислав Йорданов (17), 1:1 Мартин Тошев (46), 2:1 Денислав Ангелов (77)

Съставът на Етър: Дамян Христов, Крум Стоянов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Георги Ангелов, Илкер Будинов, Янко Ангелов, Мартин Моран, Шано Бокулда, Димо Бакалов, Мартин Тошев (Мартин Величков, Валери Христов, Владислав Найденов, Мартин Николов, Георги Александров, Денислав Ангелов, Антъни Лебан, Николай Янков, Хавиер Бетегон, Росен Върбишки, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Павел Иванов, Даниел Иванов, Ангел Мартинов).

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023