Втородивизионният Етър продължава без загуба в контролите, като завърши наравно 1:1 срещу Марек. Двубоят се игра на стадиона в град Кресна. За етърци поради леки проблеми не играха Здравко Илиев, Дани Младенов, Атанас Кръстев и Юлиян Райков.

По една възможност имаха двата тима в средата на първата част. Ради Апостолов стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси, а стражът на „болярите“ Анатоли Господинов също отрази мощен удар отдалеч. Етър можеше да открие резултата в 39-ата минута, когато след много хубава комбинация последва атрактивен удар от въздуха на Мариян Иванов, но стражът спаси.

Голът обаче падна в 43-ата минута – след центриране отдясно на Жан-Пиер да Силва халфът Радослав Апостолов от 8-9 метра засече топката с крак за 1:0. Дупничани изравниха в 55-ата минута след центриране от фланга и удар с глава за 1:1. В 75-ата минута Цветомир Тодоров от пряк свободен удар можеше да донесе победата, но топката срещна гредата.

“Виолетовите” имаха още куп положения – две пред Мариян Иванов, по едно пред Яни Пехливанов, Ловре Кнежевич, Калоян Ненчев, но повече голове не паднаха. В самия край Христо Иванов извади насочена под гредата топка.

Последната контрола от лагера на етърци е в петък от 14 ч. срещу местния Пирин (Благоевград), като ще бъде без публика.