Втородивизионните Марек (Дупница), Спортист (Своге) и Левски (Лом) записаха победи в контролни срещи.

Марек победи Пирин (Разлог) с 2:0 в село Склаве. И двете попадения бяха реализирани през втората част чрез Анжело Кючуков-младши (47) и Валери Йорданов (65). Следващата проверка на дупничани е срещу Септември (Симитли).

Спортист надигра Струмска слава Радомир с 2:0. Едно от новите попълнения Ариф Ферадов (20) отбеляза първия гол в мача, а в началото на второто полувреме и Илия Русинов се разписа. В игра се появи и намиращият се на проби централен защитник от Франция Сами Пилер. Следващата проверка на Спортист е в събота срещу Пирин Гоце Делчев.

Левски (Лом) постигна трета поредна победа по време на зимната подготовка. „Сините” надвиха Банско с 2:0 в село Марикостиново. Малко преди почивката Николай Николов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Росен Кръстев с глава вкара за 1:0, а в 71-ата минута Викторио Георгиев удвои.