Aутсайдерът Етър спечели с 1:0 гостуването на Черно море във Варна от 15-ия кръг на efbet Лига. Победата е втора поредна за "виолетовите", които събраха 10 точки и се отлепиха от дъното. Етър измести Славия (с 9 точки) от 13-ото място, докато Черно море е пети с 21.

И днес герой за тима на Александър Томаш беше Преслав Боруков. Юношата на Левски наказа Черно море в 34-aта минута, след като преди дни донесе успеха с 1:0 и над Царско село.

"Моряците" направиха много пропуски днес, най-вече звездата Матиас Курьор, а на два пъти бяха сериозно ощетени от съдийската бригада начело с Петър Костадинов. Реферът вбеси треньора Илиан Илиев с отсъжданията си.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Домакините диктуваха играта в първите минути, но така и не успяха да застрашат вратата на съперника. В 32-ата съдията Петър Костадинов сериозно ощети тима на Илиан Илиев. Леандро нахлу в наказателното поле и бе съборен от Кольо Станев. Реферът обаче не отсъди нарушение. Само две минути по-късно гостите от Велико Търново откриха резултата. Антон Огнянов центрира в наказателното поле от фаул, топката се отклони от Божидар Кацаров към далечната греда, откъдето Преслав Боруков реализира - 0:1.

В 46-ата минута Цветомир Панов центрира прецизно към точката на дузпата, където Илиан Илиев на скорост засече с глава, но право в ръцете на Христо Иванов. В 53-ата Файсел Касми стреля опасно, но над вратата на гостите. В 63-ата минута Матиас Курьор направи куриозен пропуск. Нападателят на Черно море получи центриране по земя от Илиан Илиев, но точно преди да вкара топката в опразнената врата от два метра, тя отскочи от неравност на терена и голмайсторът я прати над вратата. Самият Курьор не можеше да повярва на случилото се.

Секунди след това пропуск направи и Васил Панайотов. В 81-ата минута Родриго Енрике центрира от фаул, а Даниел Димов стреля в аут. Малко след това последва ново центриране към Курьор, на който малко не му достигна да реализира. В 86-ата минута Илиан Илиев бе съборен за дузпа, но съдията Петър Костадинов отсъди пряк свободен удар пред линията на наказателното поле, като по този начин за втори път ощети “моряците” и не отсъди 11-метров наказателен удар.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:1
0:1 Преслав Боруков (34)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
32  "Moряците" претендират за дузпа, след като Леандро падна в наказателното поле на Етър след единоборство с Кольо Станев. Съдията Петър Костадинов е безмълвен.
34  ГОЛ! Етър повежда с гол на Преслав Боруков. Антон Огнянов центрира отляво, Божидар Кацаров отклони топката към далечната греда, откъдето Боруков отбеляза.
* За Боруков това е шесто попадение през сезона в еfbet Лига.
36  Жълт картон за треньора на Черно море Илиан Илиев след бурно изразени претенции към рефера Петър Костадинов за ситуацията с Леандро в наказателното поле на Етър преди гола на гостите.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  Оставеният непокрит в наказателното поле на Етър Илиан Илиев засече с глава центриране отляво, но право в обсега на Христо Иванов, който улови.
63  Куриозен пропуск на Матиас Курьор, който не успя да вкара на празна врата от два метра след центриране на Илиан Илиев. Голмайсторът на Черно море засече топката, но над напречната греда, вместо да я изпрати в мрежата на Христо Иванов.
65  Васил Панайотов също пропусна добър шанс.
85  Курьор пропиля нова възможност за изравняване.
86  Домакините отново претендират за дузпа. Илиан Илиев беше съборен в наказателното поле, но съдията Петър Костадинов отсъди пряк свободен удар пред линията на пеналта. Треньорът Илиан Илиев и футболистите му протестират, но реферът е категоричен в решението си.
89   Съдията Петър Костадинов отново вбеси "моряците". Илиан Илиев се озоваваше сам срещу Христо Иванов, но Георги Купенов го фаулира в гръб и спря атаката на "моряците". Реферът показа жълти картони и на двамата.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Етър победи Черно море с 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ22.Георги Георгиев, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов (к), 28.Влатко Дробаров , 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев , 71.Васил Панайотов (65  9.Исмаил Иса), 15.Леандро Андраде (46  72.Родриго Енрике), 70.Стефан Велев, 19.Матиас Курьор, 29.Файсел Касми
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 32.Мартин Дичев, 8.Емил Янчев, 17.Велислав Василев, 72.Родриго Енрике, 88.Павел Георгиев, 9.Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

ЕТЪР: 1.Христо Иванов (к), 11.Антон Огнянов (70  71.Даниел Пехливанов), 6.Пламен Крачунов, 23.Христофор Хубчев, 83.Алдаир Ферейра (69  72.Марк Едур), 44.Божидар Кацаров, 70.Кольо Станев (90+1  8.Иван Михайлов), 26.Мариян Иванов, 7.Милчо Ангелов (78  9.Иван Петков), 20.Яни Пехливанов (78  24.Георги Купенов ), 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 98.Валентин Йосков, 24.Георги Купенов, 71.Даниел Пехливанов, 8.Иван Михайлов, 9.Иван Петков, 72.Марк Едур
Треньор: Александър Томаш

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация