Етър се класирана на финала в турнира "Балчик къп". "Виолетовите" биха Калиакра с 3:0 и завършиха на първото място в групата. Битката за трофея срещу Витоша (Бистрица) е на 17 февруари от 12:00 ч. в Балчик.

Голов дебют за „виолетовите” направи опитният нападател Димо Атанасов, а два гола добави юношата на клуба Бранислав Ботев. Още в 12-ата минута падна първото попадение, след като Георги Кременлиев отдясно с шпагат намериАтанасов и той прати топката в мрежата – 1:0.
В 40-ата минута Тодор Колев пропусна дузпа за спъване на Явор Генчев в пеналта. В 82-ата минута юношата Бранислав Ботев вкара за 2:0, като това бе негов втори гол в подготовката.

Третото попадение отбеляза отново той в самия край след центриране на Генчев.

В другия полуфинал Витоша надви Черноморец (Балчик) с 1:0 след гол на Пол Отофе.