Етър взе първа победа в първенството в 14-и кръг. "Болярите" надделяха с 1:0 над Царско село във Велико Търново, а единственото попадение бе дело на Преслав Боруков. Срещата се запомни с два бързи червени картона в рамките на две минути. Получиха ги Свилен Щерев от домакините и Божидар Васев от тима на Царско село.

По програма двубоят трябваше да се състои вчера, но заради обилния снеговалеж бе изместен за днес.

Двубоят бе двуостър, като най-вече през първото полувреме изобилстваха положения и пред двете врати. Гостите удариха и греда при удар на Мертенс. Етър пък реализира в 11-ата минута, когато Свилен Щерев центира в наказателното поле, а Преслав Боруков засече с глава и реализира.

През второто полувреме темпото спадна, а двата тима завършиха мача с по 10 човека. Свилен Щерев бе изгонен за втори жълт картон, а след 120 секунди Божидар Васев събори откъсналия се Боруков и получи директен червен картон.

Етър вече има в актива си 7 точки, но продължава да бъде на дъното в класирането. Царско село е с 13 на 9-ата позиция.

Етър - Царско село 1:0
1:0 Преслав Боруков (10)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Свилен Щерев напредна по десния фланг и центрира, а Преслав Боруков стигна до топката и с глава прехвърли Джони Пласид за 1:0!
23- Борис Галчев центрира от пряк свободен удар отдясно в наказателното поле, където Стефан Христов стреля отлично от движение, но топката профуча покрай гредата
30- Свилен Щерев центрира на първа греда в наказателното поле, а Милчо Ангелов опита удар от движение, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Пласид
37- Греда! Андерсон Кордейро центрира в наказателното поле, а Мертенс засече отлично топката, но тя се отби от напречната греда на Христо Иванов
45- Край на първото полувреме
____________________
46- Начало на второто полувреме
47- Алдаир Ферейра центрира от фаул отдясно в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля силно от воле, но покрай дясната греда на Пласид
64- Втори жълт и червен картон за Свилен Щерев!
66- Директен червен картон за Божидар Васев, който който повали откъсващия се сам Боруков
72- Пехливанов стреля, но Пласид спаси. Боруков притича и направи добавка, като топката мина под стража на гостите, но Луис Педро изчисти точно от голлинията
90- Край на мача!

Етър: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Антон Огнянов (73-72. Марк Едур), 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов, 10. Свилен Щерев
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 8. Иван Михайлов, 72. Марк Едур, 9. Иван Петков, 98. Валентин Йосков
Треньор: Александър Томаш

FA Tsarsko selo 2015 SofiaЦарско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев(78-8. Панайотис Лука), 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски, 98. Стефан Христов
Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Гианис Геролему, 3. Мартин Кавдански, 8. Панайотис Лука, 33. Дилян Георгиев, 26. Християн Чипев, 20. Лъчезар Балтанов
Треньор: Любослав Пенев

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение