Арда спечели с минималното 1:0 домакинството си на Берое в последната среща от втория кръг на Еfbet Лига. Дебютният успех на тима на Александър Тунчев в новото първенство дойде след гол на Ласана Н`Диайе в 52-ата минута. За преотстъпения от ЦСКА (Москва) в Арда 21-годишен малиец това е първи гол в родния футболен елит.

Избраниците на Тунчев и Петър Хубчев предложиха атакуващ футбол, но зрителите видяха само едно попадение. Вратарите Васил Симеонов на Арда и Иван Караджов на Берое спасиха по няколко положения и срещата приключи 1:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В края играч на Берое получи червен картон. Нападателят Луизиньо нанесе удар в лицето на Пламен Крачунов, за което беше изгонен. Съдията Иво Андреев му посочи пътя към съблекалнята след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Срещата в Кърджали започна с лек натиск на гостите, които имаха и първия шанс. В третата минута Абубакар Тунгара пропусна с мощен удар от воле. В 12-ата Симеон Мечев пробва далечен изстрел, топката прелетя над вратата на Васил Симеонов. Стражът на Арда спаси удар на Серкан Юсеин в 14-ата минута.

В 25-ата минута дойде и първата ситуация пред вратата на Берое. Христо Иванов беше изведен отлично от Александър Георгиев, излезе сам срещу Караджов, но не успя да го преодолее. Само минута по-късно Берое отговори. Луизиньо не успя да преодолее Симеонов, стреляйки встрани от целта.

В началото на второто полувреме Арда нанесе своя удар. Христо Иванов изведе Иван Коконов, който продължи към Ласана Н`Диайе и малиецът разстреля Караджов за 1:0, изправяйки на крака феновете на домакините.

След това пропуски за Берое направиха Георги Динков и резервата Ел Мами Тетах, а в добавеното време дойде и червеният картон за Луизиньо.

Победата е първа за Арда в новото първенство, след като на старта тимът от Кърджали падна с 0:3 от ЦСКА в София. Берое пък спечели с 2:1 срещу Ботев (Враца) в първия кръг.

Отборът на Хубчев приема Локомотив (София) в събота от 18:30 часа, а Арда гостува на Ботев (Пловдив) също тогава - от 21:00 часа.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Ласана Н'Диайе (52)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
25  Отличен шанс за Арда. Александър Георгиев изведе Христо Иванов сам срещу Иван Караджов, но той не успя да нанесе точен удар.
26  Гостите също пропуснаха. Луизиньо не успя да преодолее Васил Симеонов, стреляйки встрани от вратата в аут.
37 - Удар на Спас Георгиев, Симеонов спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! Ласана Н`Диайе откри резултата за Арда - 1:0. 21-годишният малиец, който е при "сините" от Кърджали под наем от ЦСКА (Москва), получи подаване от Иван Коконов и прониза Иван Караджов.
60 - Георги Динков се извиси в наказателното поле на Арда след изпълнение на корнер, засече топката, но над над вратата на Васил Симеонов.
75  Появилият се на смяна за домакините Ел Мами Тетах преодолее двама от Берое и отправи удар, който попадна право в тялото на Иван Караджов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  ЧЕРВЕН КАРТОН! Нападателят на Берое Луизиньо е изгонен заради удар в лицето на Пламен Крачунов при въздушен двубой за топката. Съдията Иво Андреев прегледа ситуацията с ВАР, след което изпрати играча на гостите в съблекалните.
90+6 - Край на мача. Арда победи Берое с 1:0.

АРДА: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов , 20.Деян Лозев, 70.Христо Иванов, 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев , 10.Светослав Ковачев (82  7.Румен Руменов), 11.Александър Георгиев, 17.Иван Коконов (к) (70  21.Eл Мами Тетах), 18.Ласана Н`Диайе  (74  9.Тонислав Йорданов)
Резерви: 1.Анатолий Господинов, 2.Джунейт Али, 5.Петко Ганев, 7.Румен Руменов, 9.Тонислав Йорданов, 21.Ел Мами Тетах, 33.Иван Тилев
Треньор: Александър Тунчев

БЕРОЕ: 1.Иван Караджов, 2.Димитър Стоянов, 3.Димитър Пиргов, 15.Георги Динков, 44.Николай Николаев , 16.Симеон Мечев, 17.Спас Георгиев, 8.Серкан Юсеин (83  4.Валентино Пулиезе), 9.Луизиньо да Силва , 10.Абубакар Тунгара, 11.Стив Траоре
Резерви: 23.Иван Гошев, 4.Валентино Пулиезе, 7.Лукас Мартинс, 14.Стилиян Николов, 18.Дамян Йорданов, 19.Тодор Жеков, 77.Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия