Спартак (Варна) спечели с 4:1 срещу Добруджа в контролна среща, играна на стадион “Спартак”. Германецът Лерой Микелс записа хеттрик (5, 74 и 83-та минути), а Румен Руменов вкара от дузпа в десетата. За гостите от Добрич, водени от Сашо Ангелов, се разписа Стефан Митев в 19-ата минута.

През второто полувреме Здравко Серафимов от гостите получи червен картон заради фаул срещу Родни Антуи в наказателното поле. Заради това в 57-ата минута бе отсъдена дузпа, която изпълни Евандро, но право в ръцете на вратаря на Добруджа Християн Христов.

Следващият официален мач на Спартак е на 4 април срещу Лудогорец в 1/4-финал от турнира за Купата на България. На 9 април отборът на Димитър Димитров-Херо приема Берое у дома, в среща от 25-ия кръг на efbet лига.

Стартови състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 14. Ивей Ромееш, 20. Нейтън Олдър (6. Луан Да Силва), 22. Роберто Хименез (3. Бен Карамоко), 25. Пламен Димов (30. Божидар Васев), 66. Александър Цветков (11. Виктор Митев), 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк (47. Родни Антуи)

Добруджа: 25. Христо Ковачев (1. Християн Христов), 14. Иван Жечков (18. Петко Жанков), 72. Даниел Стоянов (77. Янчо Андреев), 3. Здравко Серафимов (28.Денис Динев), 88. Абдул Рахман (68. Ибрям Ибрям), 8. Мартин Милушев, 6. Павел Георгиев (67. Ахмед Адемов), 11. Стефан Митев, 66. Бул, 99. Шериф Осман (10. Ивайло Лазаров), 33. Лъчо Йорданов