Вратарят на Локомотив (Сф) Валентин Галев няма сериозна травма на главата от тежкия сблъсък с футболиста на Черноморец Карлос Фонсека, съобщава официалният сайт на столичния клуб.

Стражът беше изнесен на носилка от терена в 69-ата минута по време на шампионатния мач в понеделник (2:1) беше откаран спешно в болница с разцепена глава. След направените медицински изследвания в „Пирогов“ е установено, че Вальо Галев няма сътресение на мозъка или други сериозни травми. Наложило се е да бъде извършена процедура по затваряне на раната. Медиците са препоръчали на футболиста 10-дневна почивка. Лично президентът на "червено-черните" Николай Гигов посети стража в болницата.

29-годишният Галев ще пропусне гостуването срещу Славия от 5-ия кръг на "А" група, но ще бъде на линия за домакинството срещу ЦСКА на 24 август. Локомотивци проведоха днес възстановителна тренировка от 10,00 ч.