Арда записа първа победа, а ЦСКА 1948 първа загуба за сезона в efbet Лига. На стадион "Васил Левски" кърджлии надделяха с 2:0, а в основата на успеха бе Иван Коконов. Той се отчете с асистенция към Спас Делев за първото попадение, а след това довърши "червените" с красив гол със задна ножица през втората част.

Гостите от Кърджали поведоха рано в резултата. В 14-ата минута Домакините сгрешиха при изнасянето на топката, а Иван Коконов изведе отлично Спас Делев, който сам срещу Наумов не сгреши и реализира.

Камбуров и Денислав Александров опитаха да върнат гола, но не успяха да преодолеят отбраната и вратаря на гостите. Домакините имаха и претенции за дузпа, но главният рефер Гидженов не обърна внимание на претенциите им след съприкосновение между Емил Стоев и Галин Иванов.

В последните секунди на първата част Светослав Ковачев се възползва от грешка в защитата на ЦСКА, навърза трима защитници и стреля покрай вратаря, но топката мина и покрай вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Красимир Балъков направи две смени на почивката в опит да промени развоя на срещата, но Арда предреши всичко в 59-ата минута. Емил Мартинов изведе Матеус Леони в наказателното поле на ЦСКА 1948. Той стреля, но Наумов блокира удара, а Иван Коконов посрещна топката със задна ножица и я прати във вратата на домакините​.

Най-добрата възможност за тима на Балъков дойде в 71-ата минута, когато Галин Иванов центрира в наказателното поле на Арда, Мартин Камбуров стреля с глава, но топката се отклони в левия страничен стълб на Симеонов.

В последните секунди Камбуров получи отличен пас в наказателното поле, но диагоналният му удар мина покрай гредата и резултатът остана непроменен.

Арда все още няма загуба в изиграните двубои и е с 5 точки. ЦСКА 1948 пък е с едва 2 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021

ЦСКА 1948 - Арда 0:2
0:1 Спас Делев (14), 0:2 Иван Коконов (59)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
14- ГОЛ ЗА АРДА! Домакините сгрешиха при изнасянето на топката, а Иван Коконов изведе отлично Спас Делев, който сам срещу Наумов не сгреши и реализира!
18- Мартин Камбуров бе намерен след центриране, овладя и стреля от въздуха, но Матеус Леони блокира пътя на топката
28- При центрирана в наказателното поле на Арда Даниел Младенов игра с глава, а Емил Стоев направи контакт с Галин Иванов. "Червените" поискаха дузпа, но реферът Радослав Гидженов не посочи бялата точка
33- Васил Шопов отправи изстрел, но той бе блокиран. Милен Стоев не успя да изчисти добре и топката попадна в Денислав Александров, който стреля от дистанция, а Симеонов с една ръка боксира в корнер
42- Светослав Ковачев се възползва от грешка в защитата на ЦСКА, навърза трима защитници и стреля покрай вратаря, но топката мина и покрай вратата
45+2 - Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
59- ГОЛ ЗА АРДА! Емил Мартинов изведе Матеус Леони в наказателното поле на ЦСКА 1948. Той стреля, но Наумов блокира удара, а Иван Коконов посрещна топката със задна ножица и я прати във вратата на домакините​
71- Греда! Галин Иванов центрира в наказаетлното поле на Арда, Мартин Камбуров стреля с глава, но топката се отклони в левия страничен стълб на Симеонов
90+2- Камбуров получи отличен пас в наказателното поле, стреля по диагонал, но топката мина покрай гредата
90+3- Край на мача

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов (12-87. Симеон Петров), 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 30. Димо Атанасов (46-24. Лазар Марин), 26. Серкан Юсеин (80-91. Цветомир Тодоров), 10. Васил Шопов (62-20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов, 11. Денислав Александров, 17. Даниел Младенов (46-70. Георги Русев), 9. Мартин Камбуров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 70. Георги Русев, 87. Симеон Петров, 8. Ивайло Климентов, 20. Ангел Бастунов, 91. Цветомир Тодоров, 24. Лазар Марин
Треньор: Красимир Балъков

Арда: 36. Васил Стоименов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 9. Спас Делев (89-22. Ловре Кнежевич), 10. Светослав Ковачев (75-7. Михаил Александров), 17. Иван Коконов (90-14. Андия Бубняр), 19. Румен Руменов (83-33. Иван Тилев), 20. Деян Лозев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов
Резерви: 23. Месут Юсуф, 7. Михаил Александров, 8. Милен Желев, 14. Андия Бубняр, 21. Мартин Костадинов, 22. Ловре Кнежевич, 33. Иван Тилев
Треньор: Николай Киров

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
Радослав Гидженов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация