Арда победи Ботев (Враца) с 3:2 у дома в среща от 18-ия кръг на efbet лига. Кърджалийци записаха 19-и мач без загуба на "Арена Арда", докато поражението за врачани е седмо поред в шампионата.

Домакините започнаха вихрено и поведоха още в 4-ата минута с попадение на Едимар Жуниньо (1:0), а в 29-ата Пламен Крумов удвои с глава (2:0). Пет минути по-късно Аласана Н'Диайе остави гостите с човек по-малко, след като си изкара два жълти картона в рамките на 7 минути.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Арда продължи да диктува събитията на терена и през втората част, а Спас Делев пропусна няколко добри възможности за трети гол. Четвърт час преди края на мача обаче домакините бяха попарени с два бързи гола само в рамките на 8 минути, при които Даниел Генов (2:1) и Чавдар Ивайлов (2:2) поразиха целта.

Радостта на гостите обаче продължи само три минути и Спас Делев се реваншира за пропуските си и оформи крайното 3:2. В последните минути гостите пратиха топката във вратата на Арда, но попадението беше отменено засада засада. Секунди преди края пък Караджов спаси трите точки с невероятна намеса при удар от фаул на Даниел Генов.

Арда влезе в топ 3 с точка и мач повече от четвъртия Локомотив (Пловдив), докато Ботев (Враца) е сред изпадащите на 11-о място с 15 точки.

АРДА - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:2
1:0 Едимар Жуниньо (4'), 2:0 Пламен Крумов (29'), 2:1 Даниел Генов (74'), 2:2 Чавдар Ивайлов (82'), 3:2 Спас Делев (85')

По-интересното от двубоя по минути:

1' Начало на двубоя.
4'  ГООООЛ за Арда! Едимар Жуниньо беше изпуснат от отбраната на Ботев и сам срещу вратаря го преодоля с фалцов удар.
14' Коконов опита да се откъсне пред вратата на гостите, но Аласан Н'Диайе го спря с шпагат. Последваха претенции за нарушение, но реферът не видя нищо нередно.
29' ГООООЛ за Арда! Пламен Крумов беше най-добре пласиран след центриране на Делев от фаул и вкара с глава за 2:0.
32'  Жуниньо и Златински едва не се сбиха, но реферът пресече спора им.
35'  Ботев (Враца) остава с човек по-малко за втори жълт картон на Алассан Н'Диайе за фаул срещу Спас Делев. Бранителят получи първото си официално предупреждение в 28-ата минута.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51' Страхотна възможност за Спас Делев да направи резултата класически, но стреля покрай дясната греда.
70' Спас Делев напредна на скорост по фланга и даде страхотен пас на Иван Коконов, чийто удар обаче бе блокиран от Христо Златински.
74'  ГОООЛ за Ботев (Враца)!  Даниел Генов се възползва от грешка на отбраната на домакините и вкара топката в мрежата за 1:2, останал сам срещу вратаря.
82'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Чавдар Ивайлов получи топката в наказателното поле след центриране отляво и с диагонален удар я прати в далечния ъгъл за 2:2.
85'  ГООООЛ за Арда! Спас Делев простреля вратаря на гостите, след като овладя в наказателното поле и насочи топката за 3:2.
90' ОТМЕНЕН ГОЛ! Ботев (Враца) вкара гол, но реферът го отмени заради засада.
90+3'  Фаул срещу Даниел Генов на границата на наказателното поле! Той стреля мощно, но Караджов плонжира и спаси тима си.
90+3' Край на мача.

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев (83  33. Иван Тилев), 9. Спас Делев , 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел (49  80. Лъчезар Котев), 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев , 27. Емил Мартинов, 37. Едимар Жуниньо  (45  98. Тонислав Йорданов), 71. Пламен Крумов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 7. Михаил Александров, 18. Георги Атанасов,, 21. Мартин Костадинов

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 33. Красимир Костов, 9. Даниел Генов , 6. Даниел Гаджев (62  8. Педро Лагоа), 20. Дориан Бабунски (46  17. Чавдар Ивайлов ), 77. Мартин Николов, 10. Петър Атанасов (46  19. Ангел Цолов), 16. Петър Генчев, 23. Христо Златински (88'  30. Валери Домовчийски), 24. Аласан Н'Диайе , 81. Атанас Зехиров , 37. Венцислав Керчев
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 14. Димитър Буров, 15. Мирослав Маринов

Съдия: Димитър Димитров
Стадион: "Арена Арда", Кърджали