Ботев (Враца) размаза с 5:1 Етър в мач от 11-ия кръг в efbet Лига. Отборът на Антони Здравков тотално надигра "виолетовите", които закъсаха още повече след деветата си загуба от началото на сезона.

Врачани пък постигнаха четвърта победа и събраха 15 точки, изкачвайки се на седмото място във временното класиране.

Старт на головото шоу за домакините в днешната среща даде Петър Атанасов, който откри резултата в четвъртата минута. Юлиан Ненов покачи на 2:0 секунди преди почивката, а веднага след началото на второто полувреме отново той наказа Христо Иванов - 3:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 53-ата защитникът на Ботев Димитър Буров отбеляза за 4:0, а в 63-ата се разписа и резервата Педро Лагоа, и то с пета - 5:0.

Автор на единственото попадение за гостите от Велико Търново стана Свилен Щерев. Той влезе като резерва и вкара за 5:1 в 67-ата минута.

Малко преди края Венцислав Керчев от състава на врачани получи червен картон след спречкване с Христофор Хубчев.

За Етър това е втора загуба с 1:5 от началото на сезона. Припомняме, че "виолетовите" паднаха с толкова и от ЦСКА 1948 в седмия кръг.

Този сезон има още един мач, който завърши 5:1. ЦСКА 1948 надви с този резултат Славия в миналия кръг, когато Мартин Камбуров блесна с два гола.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БОТЕВ (Враца) - ЕТЪР 5:1
1:0 Петър Атанасов (4), 2:0 Юлиан Ненов (45), 3:0 Юлиан Ненов (46), 4:0 Димитър Буров (53), 5:0 Педро Лагоа (63), 5:1 Свилен Щерев (67)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4  ГОЛ! 1:0 за Ботев (Враца). Петър Атанасов се разписа отблизо, засичайки топката, която беше отлично центрирана от Димитър Буров отляво.
31
 ГРЕДА! Юлиан Ненов обстрелва вратата на Етър, топката се отби в гредата.
45  ГОЛ! Юлиан Ненов покачи на 2:0 за домакините! Защитникът на Етър Георги Купенов сгреши, подарявайки топката на Ненов, който напредна и преодоля излезлия да го пресрещне Христо Иванов и на празна врата реализира.
45+2
 Дузпа за Етър, след като Красимир Костов повали Милчо Ангелов, който беше изведен в наказателното му поле и се озоваваше на отлична позиция за стрелба.
45+2  Жълт картон за Костов за фаула.
45+3  Няма гол! Милчо Ангелов изпълни дузпата, Костов изби в дясната греда, след което Мариян Иванов направи добавка, а топката отново се отби в гредата и не попадна във вратата.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ГОЛ за Ботев (Враца) - 3:0! Юлиан Ненов бележи второто си попадение в мача, след като беше изведен от Петър Атанасов сам срещу вратаря.
53  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Димитър Буров реализира! Крайният бранител на врачани получи топката отляво в наказателното поле и с диагонален изстрел в близкия ъгъл не остави шансове на Иванов!
63  ГОЛ! 5:0 след попадение на резервата Педро Лагоа, който вкара с пета.
67
 ГОЛ! 5:1! Свилен Щерев отбеляза за гостите от Велико Търново.
72  Христо Иванов спаси силен изстрел на Чавдар Ивайлов.
89  Червен картон за Венцислав Керчев, който се спречка с Христофор Хубчев. Бранителят на Етър получи жълт картон.
90 - Добавеното време е 1 минута.
90+1 - Край на мача. Ботев (Враца) победи Етър с 5:1.

Botev Vratsa
БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов , 24.Аласан Н`Диайе, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев , 9.Даниел Генов (68  88.Том), 6.Даниел Гаджев (70  17.Чавдар Ивайлов), 14.Димитър Буров  (55  8.Педро Лагоа ), 18.Илия Миланов, 77.Мартин Костадинов, 10.Петър Атанасов , 94.Юлиан Ненов
Резерви: 1.Христо Митов, 5.Васил Добрев, 23.Владислав Узунов, 19.Ивайло Михайлов, 8.Педро Лагоа, 88.Том, 17.Чавдар Ивайлов
Tреньор: Антони Здравков

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 83.Алдаир Ферейра (85  5.Христофор Хубчев ), 24.Георги Купенов, 6.Пламен Крачунов, 71.Даниел Пехливанов, 84.Здравко Илиев, 26.Мариян Иванов (83  70.Кольо Станев), 20.Яни Пехливанов (46  10.Свилен Щерев ), 16.Стелиян Добрев (47  8.Иван Михайлов), 7.Милчо Ангелов, 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 8.Иван  Михайлов, 70.Кольо Станев, 72.Марк Едур, 10.Свилен Щерев, 5.Христофор Хубчев, 9.Иван Петков
Tреньор: Петко Петков

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация