Борещият се за оцеляване в Efbet Лига Пирин (Благоевград) не успя да победи Етър, който вече изпадна от елита. "Орлетата" се добраха трудно до точката и срещата от 33-ия кръг приключи 2:2. Защитникът Арно Лузайадио спаси домакините с гол в третата минута на добавеното време.

Тимът на Олександър Бабич поведе още в четвъртата минута след автогол на Принц Mбаке Файе, а след почивката гостите от Велико Търново стигнаха до сензационен обрат след две попадения в рамките на три минути. Във вратата на Максим Ковальов се разписаха Иван Василев и Йоахим Карсела, за да дойде попадението в заключителните секунди на Арно Лузайадио.

Пирин събра 31 точки и е на 13-oто място, като рискува да се свлече надолу, тъй като Хебър има 30 точки преди домакинството си на Берое тази вечер, а Ботев (Враца) е с 28 т. преди днешното си гостуване на Локомотив (София). Изпадналият във Втора лига Етър има 16 точки и е последен в класирането.

Мачът започна отлично за Пирин. В четвъртата минута Станислав Костов пусна извеждащо подаване към Иван Тасев по десния фланг. Крилото центрира остро в наказателното поле, където пред Кристиян Секулиц Принц Мбаке Файе засече топката в собствената си врата - 1:0.

В 12-ата гостите пропиляха много добра възможност да изравнят резултата. Иван Василев напредна отдясно и подаде към Йоаким Карсела, който стреля от движение, но топката се отби в напречната греда. В 37-ата минута Ковальов блесна с отлична намеса и не позволи на Карсела да отбележи.

"Болярите" започнаха по-активно втората част. В 51-ата минута Карсела удари напречната греда, след което Иван Василев направи добавка с глава, стражът на Пирин отрази. В 62-ата обаче на Ковальов му се наложи да вади топката от мрежата си. Иван Василев се разписа след центриране на Тибуе - 1:1.

Не бяха изминали и три минути, когато гостите изненадващо стигнаха до пълния обрат. Точен за 2:1 за Етър беше Йоахим Карсела.

Домакините атакуваха до края, като чак в 93-ата минута стигнаха до изравнителното попадение. Арно Лузайадио вкара страхотен гол, с който донесе точката на Пирин.

ПИРИН - ЕТЪР 2:2
1:0 Принц Mбаке Файе (4-автогол), 1:1 Иван Василев (62), 1:2 Йоахим Карсела (65), 2:2 Арно Лузайадио (90+3)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4 АВТОГОЛ! Пирин поведе с 1:0. Иван Тасев напредна по дясното крило и центрира остро в наказателното поле на Етър, където Принц Мбаке Файе засече топката в собствената си врата.
12  ГРЕДА!
Йоахим Карсела пропусна отличен шанс да изравни, нападателят на Етър засече центрираната от Иван Василев топка, но облизо я изпрати в напречната греда, вместо да порази целта.
37  Карсела успя да преодолее играч на Пирин, стреля, Максим Ковальов със страхотен рефлекс изби топката и предотврати попадение.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  ГРЕДА! Силен изстрел на Карсела се отби в напречната греда, след което Иван Василев засече с глава, Максим Ковальов успя да спаси.
62  ГОЛ! Иван Василев изравни за Етър - 1:1. Жан-Марк Тибуе центрира в наказателното поле на домакините, където деветката изпревари Ковальов и изпрати топката в мрежата му, като по пътя си зад голлинията тя се отби в лявата греда на вратата на Пирин.
65
 ГОЛ! Гостите от Велико Търново постигат пълен обрат. Йоахим Карсела се разписа за 2:1 за "болярите". Tибуе подаде на Карсела в наказателното поле на Пирин, a той засече от въздуха, опъвайки мрежата зад безпомощния Ковальов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  ГОЛ! Пирин стига до 2:2. Включилият се в атака защитник Арно Лузайадио успя да се разпише и да донесе точката на домакините.
90+4 - Край на мача. Пирин и Етър завършиха 2:2.

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (46  13.Евгени Георгиев ), 14. Данило Полонский (77  10.Аймен Суда), 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн (64  27.Георги Върбанов ), 5. Николай Бодуров, 11. Иван Тасев, 18. Арно Лузайадио , 6. Андрей Йорданов (80  16.Мартин Георгиев), 77. Моду Диане , 29. Станислав Костов (64  73.Венцислав Бенгюзов)
Резерви: 1. Марио Кирев, 38. Александър Дюлгеров, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов, 13. Евгени Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Аймен Суда
Треньор: Олександър Бабич

Етър
ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров (к), 44. Принц Файе , 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита,  7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 11. Радослав Найденов (46  24.Шахредин Бокхолда), 94. Жан-Марк Тибуе  (78  20.Клифорд Ярен), 9. Иван Василев , 18. Йоахим Карсела  (90+2  26.Йоан Маринов)
Резерви: 22. Мартин Величков, 19. Александър Мишов, 20. Клифорд Ярен, 33. Луис Мина, 24. Шахредин Бокхолда, 29. Антони Ангелов, 26. Йоан Маринов
Треньор: Светослав Петров

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР