Борещите се за оцеляване в eлита Локомотив (София) и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в интригуващ мач от 33-ия кръг в "Надежда". Домакините поведоха в 31-ата минута чрез Симеон Мечев, а в 35-ата футболистите на Христо Янев изравниха чрез Спас Георгиев. До края не падна нов гол, въпреки многото положения.

След равенството двата отбора продължават битката за спасение. Локомотив е на 12-ото място с 33 точки, а Ботев (Враца) е под чертата с 29 точки, заемайки 15-ата позиция. Тимът на Христо Янев е на две точки от Пирин, който се намира над зоната на изпадащите (на 13-ото място) с 31 точки.

Както е известно, финиширалият на 14-ата позиция ще играе бараж за място в елита срещу третия от Втора лига. Завършилият 15-ти ще последва Етър и също като "болярите" изпада директно.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Още в шестата минута Браян Переа премина през трима футболисти, след което пусна извеждащ пас към Марко Мажуга, който стреля с десния крак, но Александър Любенов се намеси майсторски.

В 18-ата минута капитанът на Локомотив Красимир Станоев опита изненадващ изстрел от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на стража на врачани.

"Железничарите" удариха първи в срещата. В 31-ата минута Симеон Мечев изведе Стив Траоре по левия фланг. Крилото не се забави и центрира към Кевин Май, който се пребори, за да продължи към Мечев, който от близка дистанция прати топката в мрежата на Красимир Костов.

Отговорът на футболистите на Христо Янев бе почти моментален. В 35-ата минута Мартин Смоленски отклони топката с глава след центриране отляво към Спас Георгиев, който не се забави и с десния крак не остави шансове на вратаря на столичани.

Секунди преди края на първата част Бруно Франко намери на точката на дузпата Кевин Май, който шутира, но без да затрудни Красимир Костов.

В 54-ата минута Стефан Ламбезе можеше доста случайно да даде отново преднина на своя отбор. Крайният бранител опита центриране, но кълбото се отби в гредата и спаси стража на Ботев.

В 76-ата минута Браян Переа опита удар от далечна дистанция и насочи топката към горния ляв ъгъл, но Александър Любенов направи отлично спасяване.

В 86-ата минута Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле и стреля от движение към долния десен ъгъл на вратата, но Костов се намеси. Секунди по-късно гостите отговориха с фантастичен шанс да спечелят трите точки. Даниел Генов центрира на втора греда към непокрития Спас Георгиев, който от удобна ситуация не успя да намери очертанията на вратата.

Секунди преди края на срещата капитанът на Локомотив Красимир Милошев си изкара втори жълт картони, като по този начин той ще пропусне следващата среща.

До края на Локо (Сф) предстои гостуване на Берое на 21 май (вторник) от 18:45 часа и домакинство на Пирин (на 25 май от 20:30 часа, когато по едно и също време ще се изиграят и трите срещи от групата на изпадащите). Ботев (Враца) пък има визита на Етър на 21 май от 16:30 часа и приема Берое на 25 май.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - БОТЕВ (Враца) 1:1
1:0 Симеон Мечев (31), 1:1 Спас Георгиев (35)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
25  Принудителна смяна при гостите от Враца. Бубакар Траоре се контузи, влиза Даниел Генов.
31  ГОЛ! 1:0 за Локомотив (София) след попадение на Симеон Мечев. Стив Траоре напредна по лявото крило, центрира по земя към близката греда, където Кевин Маи първоначално не успя да я отиграе добре, но с втория опит прати топката право на Мечев, който отблизо засече в опразнената врата.
35
 ГОЛ! Ботев (Враца) бързо изравни - 1:1. Мартин Смоленски свали с глава центрираната топка към Спас Георгиев, който отбеляза в долния десен ъгъл на Александър Любенов.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
55  ГРЕДА! Стефан Ламбезе центрира, топката застраши Красимир Костов, но за негов късмет се отби в напречната греда.
66 - Силен удар на Красимир Станоев, топката прелетя покрай вратата на гостите.
77  Отлична намеса на Любенов, който спаси изстрел на Браян Переа.

86  Пропуск на Калоян Кръстев, Костов улови топката след удара му.
89  Спас Георгиев можеше да отбележи втори гол, но стреля над вратата след отлично центриране на Даниел Генов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2  ЧЕРВЕН КАРТОН! Красимир Милошев разкара топката, за да попречи на гостите да изпълнят фаул, за което получи втори жълт картон и бе изгонен от съдията Никола Попов.
90+3 - Край на мача. Локомотив (София) и Ботев (Враца) завършиха 1:1.

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов, 93. Стефан Ламбезе  (69  13.Селсо Рапосо), 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко, 16. Симеон Мечев , 26. Красимир Милошев (к) , 20. Диого Тешейра (69 10.Валентин Николов), 98. Стив Траоре  (43  22.Ивайло Найденов  (78  44.Мики Орачев), 45. Димитър Митков, 7. Кевин Маи (78  9.Калоян Кръстев)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 10. Валентин Николов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев
Треньор: Красимир Балъков

БОТЕВ (Враца):
76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски , 10. Спас Георгиев , 19. Браян Переа (к) , 21. Бубакар Траоре  (25  9.Даниел Генов), 14. Марко Мажуга (69  18.Диого Барбоса)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 5. Петко Ганев, 9. Даниел Генов, 11. Ласана Н’Диайе, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков
Треньор: Христо Янев

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР