Нападателят Атанас Илиев вкара единственото попадение за националния тим на България при равенството 1:1 в контролата със Словакия в австрийския град Рийд и след мача заяви, че резултатът е справедлив с оглед на показаното на терена. Футболистът на Ботев (Пловдив) започна за първи път като титуляр в представителния тим и изрази надежда, че селекционерът Ясен Петров ще продължи да разчита на него.

"Мисля, че се представихме на добро ниво, спазихме всички тактичеки указания на треньора. Можеше и да спечелим, тъй като в първите 25 минути изпуснахме доста положения. Според мен се представихме на добро ниво срещу Словакия. Направихме една грешка, от която те ни вкараха гол. През второто полувреме се поуморихме и отстъпихме инициативата. Повечето сме играли до преди седмица. Представихме се добре и мисля, че резултатът е справедлив. Чест е да нося националната фланелка. Мисля, че оправдах доверието на треньора, който ме пусна титуляр срещу Словакия. Ще се радвам той да продължи да разчита на мен", сподели голмайсторът.