България завърши при 1:1 в приятелски мач в австрийския град Рийд срещу участника на Евро 2020 Словакия.

Нашите започнаха отлично и изиграха невероятни първи 15 минути, в които Атанас Илиев откри резултата в 9-ата минута (1:0) след пас на Десподов, които удари гредата малко преди това и пропусна още едно добро положение.

Словаците погледнаха по-сериозно към нашата врата след 20-ата минута, а в 26-ата изравниха с попадение на Ласло Бенеш (1:1). До края на полувремето атаките се редуваха и към двете врати, но така и не се стигна до удар, който да промени равенството.

На полувремето треньорът на българите Ясен Петров направи три смени и в игра се появиха Николай Михайлов, Доминик Янков и Димитър Илиев, а до края на мача Георги Минчев, Кристиан Малинов и Бирсент Карагерен също влязоха на терена.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Началото на втората част не предложи сериозни опасности пред двамата вратари, макар на няколко пъти да бяха обстрелвани. Резервата Доминик Янков беше много близо до втори гол за България в 70-ата минута, когато опита техничен удар в далечния ъгъл, но Марек Родак се справи.

До края на мача Карагерен за България и Ирка за Словакия пропуснаха да променят резултата и той остана непроменен - 1:1.

България има две победи, вече две равенства и 4 загуби в осем мача със Словакия при голова разлика 6:11. Хиксът е втори пореден за българите под ръководството на Ясен Петров след 0:0 със Северна Ирландия през март и загубите от Италия (0:2) и Швейцария (1:3) в дебюта му.

На националния ни отбор сега предстоят още две сериозни проверки в близките дни - в събота (5 юни) гостуваме на Русия в Москва, а на 8 юни играем със световния шампион Франция в Париж.

СЛОВАКИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1
0:1 Атанас Илиев (9'), 1:1 Ласло Бенеш (26')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  ГРЕДА за България! Удар на Кирил Десподов с глава срещна страничния стълб на вратата на Кучиак.
9'  ГООООЛ за България! Кирил Десподов проби по дясното крило и върна към непокрития Атанас Илиев, насочил топката в мрежата в първия си мач като титуляр за националния отбор.
13' Още една добра атака на нашите! Пас към Десподов, но ударът му е блокиран.
15'  Страхотен шанс за България! Десподов нахлу по лявото крило и стреля, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.
23'  Първа сериозна атака на Словакия! Роберт Боженик се озова на добра позиция вдясно на наказателното ни поле, но Петко Христов блокира шута му.
26'  ГОООЛ за Словакия! Ласло Бенеш получи топката в наказателното поле и я прати във вратата на Наумов.
30' Разбъркване в наказателното поле на Словакия! Десподов пада, но реферът даде знак играта да продължи.
31' Божиков изпълни тъч, Атанас Илиев отклони назад към Десподов, но ударът му премина над вратата.
37' Лукаш Хараслин напредна по десния фланг и опита удар в далечния ъгъл, но покрай вратата.
39' Напрежение пред нашата врата, Турицов не успя да изчисти добре топката, но Десподов се върна и успокои ситуацията.
43' Кирил Десподов проби в полето на Словакия, но е спрян след удар в лицето от Петер Пекарик.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Три смени в нашия отбор - в игра Николай Михайлов, Доминик Янков и Димитър Илиев.
56' Първа опасност за България през второто полувреме. Десподов центрира към Димитър Илиев, но отбраната на словаците се справи.
60' Шанс и за Словакия! Резервата Ирка опита удар с глава, но неточно.
65' Резервата Стрелец стреля към вратата на България, но Михайлов се справи.
70'  Чудесна възможност за България! Доминик Янков опита техничен удар в далечния ъгъл на Родак, но стражът на словаците се справи.
75' Валентин Антов сбърка пред наказателното поле, Стрелец му отне, но българският бранител го настигна и му отне топката.
82' Три поредни корнера пред нашата врата, но не последва нищо опасно.
86' Резервата Бирсент Карагерен се озова на добра позиция и стреля, но високо над вратата.
88'  Невероятен шанс за Словакия! Ирка се измъкна от Антов и стреля, но Ники Михайлов показа рефлекс с спаси.
90'  Първи жълт картон в мача за груб фаул срещу Иван Турицов.
90' Край на мача.

СЛОВАКИЯ: 12. Душан Кучиак (46  23. Марек Родак), 2. Петер Пекарик, 5. Любомир Шатка, 3. Денис Вавро, 4. Якуб Холубек, 22. Станислав Лоботка (80 21. Михал Дуриш), 11. Матуш Беро (72 13. Патрик Хрошовски) , 18. Лукаш Хараслин (56 10. Томаш Суслов ), 6. Ласло Бенеш , 7. Владимир Вайс (56 25. Ерик Ирка), 9. Роберт Боженик (46  8. Давид Стрелец)
Резерви: 1. Мартин Дубравка, 14. Милан Шкриняр, 15. Томаш Хубоцан, 20. Роберт Мак,

Bulgarian Football Union - WikipediaБЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов (46  13. Николай Михайлов),  2.Иван Турицов, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 15. Васил Божиков, 22. Петър Витанов (69  16. Кристиан Малинов), 18. Ивайло Чочев, 11. Кирил Десподов (82'  6. Бирсент Карагарен) , 21. Момчил Цветанов (46  7. Доминик Янков), 10. Божидар Краев (46  20. Димитър Илиев), 19. Атанас Илиев  (60  26. Георги Минчев)
Резерви: 23. Иван Караджов, 3. Андреа Христов, , 8. Антонио Вутов, 9. Андрей Гълъбинов, 12. Илиан Илиев, 17. Лъчезар Котев

Стадион: "Йоско Арена", Рийд (Австрия)
Съдия: Валтер Алтман (Австрия)