В голяма драма и истинско зрелище се превърна регионалното дерби в столичната АОГ  Урвич (Пасарел) - Железница. Мачът се игра в китното селце на домакините, което се намира между планините Плана и Лозенска планина.

Отборът на Урвич (Пасарел) показа за пореден път своя прословут характер

По традиция на сблъсъците между тези отбори винаги има здрави влизания и напечени ситуации.

Двата тима завършиха при резултат 3:3, като срещата бе белязана от няколко обрата.

Домакините започнаха ударно с два гола в първите минути, дело на две от знаковите имена в тима и местни легенди Марио Илков и Александър Господинов. Тимът от Железница успя да намали резултата в края на първата част, а в началото на второто полувреме дори изравни след топовен изстрел от границата на наказателното поле.

Гостите осъществиха пълен обрат след дузпа, а в самия край на битката Урвич успя да стигне до 3:3 след ново попадение на Марио Илков, който бе избран единодушно за играч на мача.

В последните секунди момчетата от Пасарел натиснаха сериозно своя съперник, но не успяха да достигнат до още един обрат, като имаха и претенции за две неотсъдени дузпи в своя полза.

Явор БЕЛЧЕВ, БЛИЦ СПОРТ, Снимки: Пламен Стоянов

Ето всички резултати от двете групи в столичната Четвърта лига, показани от сайта vitoshanews.com.